Vysoko kvalitný kolagén

17.02.2022

Veľký HIT zvaný kolagén

Existuje naozaj nejaký rozdiel medzi toľkými kolagénovými produktami na trhu? 

To záleží na tom, koho sa pýtate. S toľkými protichodnými informáciami od doplnkových spoločností, sociálnych médií a vysoko profilovaných osobností je stále ťažšie a ťažšie získať plnohodnotné info, ktorému by sa dalo aj veriť. 

Zhrnieme si teda najdôležitejšie fakty:

-Kolagén je proteín, ktorý poskytuje štruktúru bunkám a je možné ho nájsť takmer v každej časti ľudského tela.

-Najviac kolagénu nájdeme v zdravej koži, kĺboch a spojivovom tkanive. 

-Vaše telo začne znižovať produkciu kolagénu vo vašich 20 rokoch. V skutečnosti strácame každý rok asi 1 % kolagénu, takže vo veku 50 rokov máte takmer o 30 % menej kolagénu než vo veku 20 rokov a takmer o 50 % menej kolagénu ve veku 70 rokov 

Strata kolagénu je vnútorným faktorom číslo jedna, ktorý prispieva k viditeľným známkam starnutia. Akonáhle sa začne rozpadať, intracelulárna matrica stráca svoju tuhosť a štrukturálnu podporu, čo vedie k vzniku ochabnutej pokožky a vráskam, nepohodliu v kĺboch,  napätiu šliach a väziva .Takisto úbytok kolagénu negatívne ovplyvňuje oči, nechty, vlasy, ďasná a dokonca i zdravie tráviaceho traktu.

Kolagén ako nutričnú zložku je možné zaradiť do jednej z niekoľkých skupín v závislosti na jeho type, zdroji a výrobných procesoch

Medzi najobľúbenejšie druhy kolagénu patria:

TYP I: Hydrolyzovaný - Tento typ kolagénu sa získava z bravčovej kože, hovädzej kože, membrány z vaječných škrupín ,alebo rýb. Tento typ kolagénu sa bežne predáva ako kostný vývar, alebo kolagénový prášok.
TYP II: Nedenaturovaný, pri prvotnom získavaní nehydrolyzovaný kolagen - väčšinou získaný z kuriat.
TYP III: Hydrolyzovaný - väčšinou získavaný z hovädziny.

Vegánsky kolagén ešte nie je v dobe vydania tejto publikácie komerčne dostupný. Produkty, ktoré sú zavádzajúcim spôsobom označené ako vegánsky kolagén, obvykle neobsahujú žiaden kolagén, ale namiesto toho sú formulované s bežnými zložkami podporujúce kolagén, ako je vitamín C, aby sa využilo záujmu spotrebiteľov.

Čo sa týka účinnosti kolagénu živočíšneho pôvodu, tak pokiaľ ste niekedy počuli, že tento kolagén neposkytuje žiadne výhody, čiastočne je to pravda. Vo svojom prirodzenom stave sú molekuly kolagénu príliš veľké na to, aby ho telo účinne vstrebalo a preto býva kolagén strávený v tráviacom trakte rovnako, ako bielkoviny. Preto sa na vhodnú úpravu veľkosti molekúl kolagénu ,používa hydrolýza. 
Hydrolýza je proces, ktorý rozkladá veľké molekuly kolagénu pre zlepšenie jeho účinnosti, takže väčšina doplnkov používa hydrolyzovaný kolagén. Avšak spôsob hydrolýzy, typ a zdroj použitého kolagénu, môžu poskytnúť veľmi rozdielne výsledky v kvalite a účinnosti konečného produktu. 

A čo viac, existuje taktiež veľmi odlišný druh kolagénu, ktorý presahuje obvyklé kategórie menované vyššie, s názvom: Liquid Biocell.

LIQUID BIOCELL® JE JEDINEČNÁ GENERÁCIA KOLAGÉNU

Liquid BioCell® je jedinečný kolagén typu II, ktorý presahuje typický hydrolyzovaný hovädzí, bravčový, alebo morský kolagén, ktorý sa nachádza vo väčšine receptúr. Táto oceňovaná matrica z jediného zdroja je prirodzene sa vyskytujúcou kombináciou vysoko vstrebateľného kolagénu s kyselinou hyalurónovou a chondroitin sulfátom v koncentráciach, ktoré zrkadlia zloženie ľudskej kĺbovej chrupavky

Je klinicky preukázané, že prináša pozoruhodné výhody pre kĺby a pre pokožku.

Táto patentovaná zložka, podporovaná multipatentovanou technológiou Collagen/HA Matrix®, je prirodzene odvodená z kuracej hrudnej chrupavky a je hydrolyzovaná pomocou patentovaného výrobného procesu Bio-Optimized™ , kedy dochádza k dosiahnutiu ideálnej veľkosti mikromolekuly. Výsledkom je prirodzene zvýšená biologická dostupnosť. Biologická dostupnosť má priamy vplyv prospešnosť doplnku , pretože ovplyvňuje proces, ako účinne látka vstupuje do obehového systému tela. Samotný príjem živín nestačí; musí byť teda absorbovaný správnym spôsobom, aby sa získal požadovaný prínos.  

 • Zlepšuje pohyblivosť a premastenie kĺbov i svalový tonus.
 • Podporuje zdravú chrupavku a spojivové tkanivo.
 • Znižuje výskyt vrások, zlepšuje mikrocirkuláciu pokožky, hydratáciu, tón a pevnosť pleti.
 • Podporuje zachovanie zdravých vlasov, nechtov, ďasien a očí.
 • Znižuje hyaluronidázu- enzým, ktorý má vplyv na starnutie pokožky.
 • Má príjemnú prírodnú ovocnú príchuť.
 • Neobsahuje žiaden cukor, ani sacharidy = nula kalórií.
 • Poskytuje navyše 17 superpotravín bohatých na fytonutrienty.
 • Zahrňuje pšeničné ceramidy, zinok, biotín a rastlinné zložky, 
  ako napr. extrakt zo zeleného čaju a hroznových semien.
 • Redukuje vrásky zvnútra, zvyšuje obsah kolagénu v pleti, odstraňuje suchosť, zlepšuje hydratáciu, tón a pevnosť pleti.
 • Podporuje zachovanie zdravých vlasov, nechtov, ďasien a očí.
 • Má skvelú ovocnú chuť, 10 kalórií na porciu a len 2 g sacharidov.


 • Obsahuje navyše aminokyseliny BCAA, L-karnitín a 9 superpotravín bohatých na fytonutrienty.
 • Podporuje fyzický a duševný výkon.
 • Podporuje zdravé šľachy, kĺby, svaly a väzy, stimuluje obnovu svalových buniek.
 • NSF Certifikovaný pre šport, a teda zloženie a výrobný proces zaručujú čistotu 
 •  Produkt neobsahuje žiadnu z viac než 150 zakázaných látok a môže byť bezpečne užívaný profesionálnymi športovcami.
 • Má skvelú ovocnú chuť, 10 kalórií na porciu a iba 2 g sacharidov.

Dôležité fakty

LIQUID BIOCELL®

Ako sa získava kuracia hrudná chrupavka? 

Liquid BioCell využíva vysoko biologicky dostupnú tekutú formu patentovanej sternálnej /hrudnej/  chrupavky, ktorá je matricou kolagénu, kyseliny hyaluronovej a chondroitinu. Pochádza z vedľajšieho produktu humánne ošetrených kuriat chovaných bez GMO, antibiotík a hormónov na svetovo najuznávanejších a regulovaných farmách umiestnených v USA a Európe. V rámci nášho záväzku k udržateľnosti ,používame kuracie vedľajšie produkty z častí, ktoré by inak farmy po spracovaní kuriat vyradili.

Prečo sú HA a chondroitin sulfát v Liquid BioCell® dôležité?

Kyselina hyalurónová /HA/ je prírodná zlúčenina, ktorá sa vyskytuje v celom tele, ale najčastejšie sa vyskytuje v očiach, kĺboch a v koži. Jej molekulárna štruktúra má jedinečnú schopnosť zadržiavať veľké množstvo vody, čo ovplyvňuje obsah vlhkosti v tele a priamo ovplyvňuje výskyt vrások, jemných liniek, pevnosť a vlhkosť pokožky. Je taktiež kľúčovou zložkou synoviálnej tekutiny pre dostatočnú lubrikáciu kĺbov.

Chondroitin sulfát, ktorý sa prirodzene vyskytuje v spojivovom tkanive a je jedným zo stavebných základov chrupavky. Jeho úlohou je pomáhať tĺmiť tlak na kĺby a poskytovať elasticitu a odolnosť. Chondroitin sulfát podporuje zdravie kĺbov, kostí, väziva a šliach pre optimálnu pohyblivosť . Tiež hrá kľúčovú úlohu pri aktívnejšom životnom štyle a starnutí.

Zjednodušene povedané ,Liquid BioCell® sa skladá z:

- hydrolyzovaného kolagénu typu II, ktorý je hlavnou zložkou zdravých kĺbov, mladistvej pokožky a spojivového tkaniva; 

-kyseliny hyalurónovej (HA), ktorá je nevyhnutná pre hydratáciu pokožky, údržbu tkaniva a mladistvý vzhľad; 

-chondroitin sulfátu, ktorý je nutný pre podporu pružnosti a lubrikácie kĺbov.

 Ako bol objavený Liquid BioCell®?

Produkty Liquid BioCell® boli vyvinuté expertkou na kolagén Asmou Ishaq. Asma je priekopníkom v odvetví kolagénu a naďalej vedie ako predsedkyňa predstavenstva firmu  Collagen Stewardship Alliance, ktorá sa venuje transparentnosti zložiek, globálne udržateľnému získavaniu kolagénu, kvalite a integrite zložiek. Ako Modere CEO bola Asma v roku 2021 ocenená časopisom Forbes ako top CEO v oblasti elektronického obchodu pre zdravie a krásu. Liquid BioCell® je výsledkom výskumu, ktorý bol urobený na zložke nazývanej kyselina hyaluronová alebo HA, o ktorej sa prepokladalo, že je spojená s dlhšou životnosťou. Lekárska komunita a výskumníci sa o vedu veľmi zaujímali, nič menej zistili, že prirodzený stav HA bol príliš veľký na to, aby ju telo absorbovalo.  Záujem Asmy a jej tímu o túto vedu viedol k objavu unikátneho prírodného zdroja HA, ktorý taktiež koexistoval s kolagénom a chondroitin sulfátom s rovnakým zložením, ako je v ľudskom tele. Surovina bola testovaná a vyvinutá do mikromolekúl, ktoré sú telom skutočne absorbované. Táto nutraceutická zložka bola ocenená 7 americkými a medzinárodnými patentami a nazýva sa BioCell® Collagen.


Ako zistím, že Liquid BioCell® funguje?

Výsledky dokazujú, že telo ľahko rozpoznáva a prijíma Liquid BioCell® v kontrolovanom klinickom prostredí, kde vedci môžu porovnávať hladiny kolagénu a kyseliny hyalurónovej v koži a  krvi účastníkov v týždenných intervaloch.

Dáta ukazujú dramatické zvýšenie kolagénu a kyseliny hyalurónovej medzi účastníkmi štúdie, čo potvrdzuje, že Liquid BioCell® je formulovaný s molekulovou hmotnosťou, ktorá sa účinne vstrebáva do krvného riečišta a nerozkladá sa v tráviacom systéme, ako to robia typické kolagénové proteíny.


Prečo sú patenty dôležité?

Patenty pomáhajú spoločnosti Modere chrániť prísady, procesy a inovácie. Všetkých 7 patentov Collagen/HA Matrix® bolo vytvorených na základe unikátneho zloženia technológie. 

Je to vôbec prvá receptúra obsahujúca Bio-Optimized™ kolagén, kyselinu hyaluronovú a chondroitin sulfát v matrici, ktorá napodobňuje zloženie ľudského tela. Použitie receptúry a výrobný proces sú taktiež patentované.

Ako zlatý štandard pre doplnkový kolagén od svojho uvedenia na trh, Liquid BioCell® inšpiroval prevratné trendy, o ktorých sa od tej doby pokúsili iné značky, ako je zložka kolagénovej matrice. I tak je Liquid BioCell® stále jediný v poskytovaní všetkých týchto klinicky preukázaných výhod, podporených niekoľkými placebom kontrolovanými klinickými štúdiami na ľuďoch s výsledkami, ktoré môžete vidieť a cítiť.

LIQUID BIOCELL® OBNOVUJE MLADISTVÚ PLEŤ, ZVYŠUJE KOLAGÉN A HA*

 • Pôsobí proti prirodzenému starnutiu pleti a fotostarnutiu zvnútra von.
 • Zlepšuje hydratáciu, pevnosť a pružnosť pokožky.
 • Zvyšuje obsah kolagénu v pleti.
 • Znižuje výskyt hlbokých vrások a liniek.
 • Pomáha zlepšiť mikrocirkuláciu pokožky a tón pleti.
 • Znižuje hyaluronidázu- enzým, ktorý spôsobuje starnutie pleti.
 • Podporuje zdravé vlasy, nechty, ďasná a oči
 • V klinických štúdiách na ľuďoch sa hladiny kyseliny hyalurónovej v priebehu 28 dní zvýšili o 6000 % a redukovali vrásky zvnútra von.
 • Je vedecky prekázané, že Liquid BioCell® znižuje hyaluronidázu, čo je enzým, ktorý významně prispieva k starnutiu pleti.


Tu je ukážka, ako sa dá ľahko v eshope MODERE nakupovať:

Tu je odkaz s promo kódom:

https://www.modere.eu/3685080


KLIKNI NA ODKAZ S PROMO KÓDOM, KTORÝ VYGENERUJE AUTOMATICKY ZĽAVU 10€ 

a následne si buď uprav ,alebo vymaž program SMARTSHIP, pokiaľ využiješ zľavu podľa návodu.


Spätné väzby

Tu je len pár základných bodov o dodávateľovi, ktorý má okrem iného v e-shope vysoko kvalitný kolagén s kyselinou hyalurónovou. Viac informácii nájdete na facebookovej skupine : Kolagénový Matrix®  a tiež aj zhrnutie základných benefitov produktov tvoriacich BTS.

O BTS programe, ktorý sa zameriava na riadenie hmotnosti si prečítate v linku Transformácia 2022/Idem do seba . Link tu :
Som slobodná žena, mama malej Evky a milovníčka všetkého čo dobre chutí. Milujem cestovanie a spoznávanie skvelých ľudí...Ak sa chceš so mnou skontaktovať, stačí kliknuť sem a napíšeme si..