Je možné dodať si energiu bez energetického nápoja?

29.04.2024

Počuli ste niekedy pojem holistický prístup? S týmto pojmom sa môžete stretnúť pri výživovom doplnku Go, vďaka ktorému si doplníte potrebné živiny na celý deň. Go zaujíma holistický prístup k optimálnej energetickej úrovni, bystrosti a sústredenosti. Skladá sa z 23 účinných ingrediencií – vrátane 8 živín podporujúcich mozog, kofeínu zo zeleného čaju a rady dalších zložiek, z ktorých je každá vedecky vybraná tak, aby vám pomohla dosiahnuť váš plný potenciál.

Čo sú to nootropika?

Slovo nootropikum po prvýkrát použil v roku 1972 Dr. Corneliu E. Giurgea, rumunský neurolog, ktorý objavil spôsob, ako vyrobiť syntetický derivát neurotransmiteru GABA. Dnes sa termín nootropikum používa pre označenie akéhokoľvek extraktu alebo zlúčeniny, ktorá podporuje kognitívne funkcie, ako je pamäť, koncentrácia, kreativita a zdravé starnutie mozgu. Ako nootropika fungujú?

Nootropika podporujú radu fyziologických funkcií. Fungujú tak, že uľahčujú prenos informácií v mozgu, čo podporuje duševný výkon. 

Ako si vybrať nootropikum?

Či už si to uvedomujete alebo nie, pravdepodobne už každý deň užívate nootropikum v podobe kofeínu. Ten sa hojne používa po celom svete v káve, čaji a energetických nápojoch ako povzbucujúci prostriedok, ktorý pomáha s bdelosťou a sústredením

1. Kofeín je však len jednym kúskom skládačky. Chcete si zaistiť komplexnú podporu, ktorá vyživuje mozog i telo, pozrite sa, na čo sa v nootropnom doplnku stravy zamerať:

• Vedecky podložené tvrdenia – chcete prípravok navrhnutý odborníkmi, ktorí vychádzajú z vedeckého výzkumu, takže viete, že je bezpečný a účinný.

• Kompletné zloženie, ktoré splňuje všetky vaše potreby– väčšina energetických nápojov a produktov na podporu kognitívnych funkcií si jednoducho vyberá len pár obecných zložiek a pridá trochu syntetického kofeínu. Tento zjednodušený prístup síce môže napomôcť bdelosti, ale aby ste dosiahli čo najlepších výsledkov, potrebujete prípravok s takým zložením, ktorý bude spĺňať celú radu vašich kognitívnych a výživových potrieb. Zvoľte zmes nootropných látok spolu so základnými vitamínami a minerálnymi látkami.

• Ľahké začlenenie do vašej každodennej rutiny– vyberte si nootropikum, ktoré sa pohodlne používa, pretože keď bude len stáť na poličke, nebude vám k ničomu. Modere GO – obsahuje vedecky podložené nootropikum. Ak chcete používať nootropný doplnok podložený vedeckými poznatkami, ktorý spĺňa všetky tieto požiadavky a ponúka ešte viac, vyskúšajte Modere GO.

Moderný výskum podporuje dve nootropiká s označením clean label, ktoré ľudia tradične používajú k podpore kognitívnych funkcií už tisíce rokov – prírodný kofeín zo zeleného čaju a bakopy – preto bol vytvorený Modere GO obsahujúci obe tieto zložky.

Bakopa je tradičná ajurvédská bylina, ktorá podporuje duševné funkcie, pamäť a učenie a taktiež uchovávanie a vybavovanie znalostí. Kofeín, ktorý obsahuje Modere GO naviac prispieva k zlepšeniu koncentrácie a zvýšeniu bdelosti. Každé balenie s jednou porciou obsahuje približne 80 mg prírodného kofeínu – čo  zhruba odpovedá jednej šálke kávy. Pečlivo vybrané nootropné zložky poskytujú zloženie s označením clean label, ktorému môžete dôverovať a ktoré vám pomôže každý deň dosiahnúť lepšiu duševnú výkonnosť. 

Modere GO poskytuje všeťky tieto výhody pre zdravie mozgu:

  • pomáha zvýšit bdelosť a zlepšiť koncentráciu
  • pomáha znižovať únavu a vyčerpanie
  • podporuje duševnú výkonnosť, pamäť a učenie
  • podporuje normálne kognitívne funkcie a funkciu nervového systému
  • podporuje syntézu vybraných neurotransmiterov

Zdraví mozku je však jen začátek. 

Modere Go také dodává většinu vitamínů a minerálních látek, které vaše tělo potřebuje pro každodenní podporu výživy a posílení imunity. V každém sáčku najdete celkem 13 vitamínů a minerálních látek, z toho vitamíny A, B-komplex, C a D a minerální látky mangan, selen a zinek.A konečně, Modere GO obsahuje 6 aminokyselin: NADH, taurin, L-tyrosin, glycin, karnitin a cholin.Co to všechno znamená pro vaše tělo? Znamená to, že kromě všech výše uvedených zdravotních přínosů pro zdraví mozku Modere GO:• podporuje produkci energie a vytrvalost• podporuje zdraví imunitního systému• pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem• podporuje zdraví kostí, svalů, kůže a očíKromě všech těchto výhod má Modere GO lahodnou příchuť růžové limonády, má nízký obsah cukru, neobsahuje lepek ani mléčné výrobky a je certifikován organizací Informed Sport.Pro použití rozmíchejte 1 sáček ve 250 ml studené vody a roztřepejte nebo rozmíchejte, dokud se jeho obsah nerozpustí. Pokud dáváte přednost méně výrazné chuti, přidejte více vody. Pro osvěžující povzbuzení můžete připravený nápoj dokonce zmrazit ve formičkách na nanuky.Kofein ze zeleného čaje pomáhá zlepšit koncentraci a zvýšit bdělostVitamíny B2, B6, C a kyselina pantotenová přispívají ke snížení únavy a vyčerpáníBakopa podporuje duševní funkce, paměť a učení a podporuje uchování a vybavení znalostíVitamíny thiamin, niacin, B6 a B12 přispívají k normální psychické/kognitivní funkci a/nebo funkci nervového systému. Zinek přispívá k normální kognitivní funkci.Kyselina pantothenová přispívá k normální psychické činnosti a normální syntéze a metabolismu některých neurotransmiterů.Mangan spolu s vitamíny B2, C, thiaminem, niacinem a kyselinou pantotenovou přispívají k normálnímu energetickému metabolismuMinerální látky selen a zinek spolu s vitamíny A, C, D a kyselinou listovou přispívají k normální funkci imunitního systémuMinerální látky mangan, selen a zinek spolu s vitamíny B2 a C přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresemZinek přispívá k udržení normálního stavu kostí, pokožky, vlasů, nehtů a zraku. Mangan přispívá k udržení normálního stavu kostí a normální tvorbě pojivové tkáně. Vitamíny A, B2 a niacin přispívají k udržení normálního stavu pokožky. Vitamíny A a B2 přispívají k udržení normálního stavu zraku. Vitamín D přispívá k udržení normálního stavu kostí, zubů a fungování svalů.