Moja cesta za krajšou pleťou

24.04.2024

Môj kolotoč s pleťou sa spustil presne osem rokov dozadu, kedy sa mi narodila moja Evka. V tom čase som žila v Egypte a problematickú pleť som prisudzovala miestu kde žijem. O pleť som sa maximálne starala, človek by povedal, že slnko a more mi pomôžu ale opak bol pravdou. Každým dňom sa mi stav pleti zhoršoval. Keď mala Evka štyri roky, vrátili sme sa na Slovensko. Pokožka sa ukľudnila a ja som bola šťastná, že sa začína dostávať do normálu. 

No prišiel zlom a ja som sa vrátila naspäť tam kde som bola 🙏

Bolo to obdobie pred otvorením môjho štúdia zdravia a krásy. Chodila som na kozmetický kurz, kde sme sa na sebe učili rôzne masáže. Zároveň v tom istom období som si nasadila nízkohormonálnu antikoncepciu. Ani nie po týždni sa mi objavili na dekolte, tvari a ramenách malé vyrážky. Tie sa postupne začali viac a viac zapaľovať a z malých vyrážok vznikol silný zápal.

Bola som asi u každého možného lekára, prešla som si aj niekoľkými liečiteľmi no nikto z nich mi nedal odpoveď.
Najťažsie bolo zmieriť sa s tým. V noci som nemohla spať pre bolesti, ktoré mi spôsobovali silné zápaly na tvári a cez deň som bola šťastná, že nemusím nikam chodiť, keďze sa to odohrávalo v čase covidu. Ak som predsa len niekam išla, rúško mi maximálne vyhovovalo.

Po roku trápenia som sa rozhodla pre liečbu pomocou silného lieku na akné. Kto tým prešiel tak vie, že tu dochádza k totálnemu vysušeniu pokožky. Akné sa hojí, ale pleť po vyliečení je ako papierik. Takže akné sa vyliečilo a išlo na rad riešenie fliačikov, jazvičiek a spevnenie pokožky.

A v tom správnom čase prišiel na rad tekutý kolagén Liquid Biocell.

Dnes sú to presne dva roky, kedy som sa rozhodla kvôli pleti užívať kolagén. Boli dni, kedy som sa na seba nemohla ani pozrieť. So slzami v očiach som vstávala a svoju pleť som nenávidela. Toto náročné obdobie mám našťastie za sebou.

Po vyliečení silného zápalu som potrebovala dostať pleť do jej pôvodneho stavu. Vonkajšia starostlivosť /krémy, pleťové mlieka/ proste nestačila a moja pokožka doslova prahla po kvalitnej výžive. Celkom správne som sa rozhodla pre tekutý kolagén. Približne po troch mesiacoch sa moja pleť diametrálne zmenila, doslova začala žiariť ❤️💫

Je všeobecne známe, že po 20. roku života strácame každý rok 1% svojho kolagénu, tak s udržiavaním mladej pokožky je potrebné začať práve v tomto veku. Ja som začala neskôr, preto som potrebovala na nápravu aj dlhší čas.