Kolagénové zlato...

27.12.2021


Je naozaj nejaký rozdiel medzi nespočetnými kolagénovými produktmi na trhu? To závisí od toho, koho sa pýtate. S toľkými protichodnými informáciami od doplnkových spoločností, sociálnych médií a významných osobností je stále ťažšie a ťažšie vedieť, čomu veriť. Ja som kolagén považovala za obrovský marketingový ťah, ktorý neprináša nášmu telu absolútne nič. 

Avšak, nedalo mi to a na základe informácii od mojej veľmi dobre kamarátky som sa dopracovala k článku, ktorý mi dal odpoveď na všetko. 

Čítajte ďalej a dozviete sa prekvapivú, vedecky podloženú pravdu, ktorú nepozná ani väčšina odborníkov v tomto odvetví.

KOLAGÉN: ZÁKLADY

Kolagén je proteín, ktorý poskytuje bunkám štruktúru a možno ho nájsť takmer v každej časti ľudského tela, najmä v zdravej koži, kĺboch ​​a spojivovom tkanive. Naše telo začne znižovať produkciu kolagénu vo veku 20 rokov. V skutočnosti strácame približne 1 % kolagénu každý rok, takže vo veku 50 rokov máme takmer o 30 % menej kolagénu ako vo veku 20 rokov a takmer o 50 % menej kolagénu vo veku 70 rokov.

Strata kolagénu je vnútorným faktorom číslo jedna, ktorý prispieva k viditeľným známkam starnutia. Keď sa intracelulárna matrica začne rozpadať, stratí svoju tuhosť a štrukturálnu podporu, čo vedie k vzniku ochabnutej kože a vrások, nepríjemným pocitom v kĺboch, stresu šliach a väzov a ovplyvňuje oči, nechty, vlasy, ďasná a dokonca aj zdravie tráviaceho traktu.

KOLAGÉNOVÉ ZLOŽKY NIE SÚ ROVNÉ

Kolagén ako výživovú zložku možno zaradiť do jednej z niekoľkých skupín v závislosti od jeho typu, zdroja a výrobných procesov. Medzi najobľúbenejšie odrody kolagénu patria:
TYP I: Hydrolyzovaný - Tento typ kolagénu sa získava z bravčovej kože, hovädzej kože, membrány vaječných škrupín alebo rýb. Tento typ kolagénu sa bežne predáva ako kostný vývar alebo kolagénový prášok.
TYP II: Nedenaturovaný, nehydrolyzovaný kolagén - väčšinou získaný z kurčiat.
TYP III: Hydrolyzovaný - často získavaný z hovädzieho dobytka.
Vegánsky kolagén: prebiehajúci vedecký vývoj v snahe uspokojiť dopyt spotrebiteľov pomocou geneticky modifikovaných kvasiniek a baktérií.

Veľmi dôležité: 

Vegánsky kolagén ešte nie je komerčne dostupný v čase vydania tejto publikácie. Produkty, ktoré sú zavádzajúco označené ako vegánsky kolagén, zvyčajne neobsahujú žiadny kolagén, ale namiesto toho sú formulované s bežnými zložkami zvyšujúcimi kolagén, ako je vitamín C, aby sa využilo dopyt spotrebiteľov.

Ak ste niekedy počuli, že požívateľný kolagén neposkytuje žiadne výhody, je to čiastočne pravda. V prirodzenom stave sú molekuly kolagénu príliš veľké na to, aby ich telo efektívne vstrebalo a jednoducho sa trávia ako bielkoviny v tráviacom systéme.

Hydrolýza je proces, ktorý rozkladá tieto veľké molekuly kolagénu na zlepšenie účinnosti, takže väčšina doplnkov používa hydrolyzovaný kolagén. Avšak spôsob hydrolýzy a typ a zdroj použitého kolagénu môžu poskytnúť veľmi rozdielne výsledky v kvalite a účinnosti konečného produktu. A čo viac, existuje aj veľmi odlišný druh kolagénu, ktorý presahuje bežné kategórie vymenované vyššie.

LIQUID BIOCELL® JE NOVÁ GENERÁCIA KOLAGÉNU

Liquid BioCell® je jedinečný kolagén typu II, ktorý presahuje rámec typického hydrolyzovaného hovädzieho alebo morského kolagénu, ktorý sa nachádza vo väčšine receptúr. Táto ocenená matrica z jedného zdroja je prirodzene sa vyskytujúca kombinácia vysoko vstrebateľného kolagénu s kyselinou hyalurónovou a chondroitín sulfátom v koncentráciách, ktoré odzrkadľujú zloženie ľudskej kĺbovej chrupavky. Je klinicky preukázané, že prináša pozoruhodné výhody pre kĺby - a tiež dramatické výhody pre pokožku.*

Táto patentovaná zložka, podporovaná multipatentovanou technológiou Collagen/HA Matrix®, je prirodzene odvodená z chrupaviek kuracej hrudnej kosti a je hydrolyzovaná pomocou patentovaného výrobného procesu Bio-Optimized™ na dosiahnutie ideálnej mikromolekuly. Výsledkom je prirodzene zvýšená biologická dostupnosť. Biologická dostupnosť má priamy vplyv na prospešnosť doplnku, pretože meria, ako účinne látka vstupuje do obehového systému tela. Príjem živín nestačí; musí byť absorbovaný, aby sa získal nejaký úžitok, takže biologická dostupnosť doplnku môže byť rovnako dôležitá, ak nie viac, ako to, čo môže tvrdiť jeho nutričný štítok.*

LIQUID BIOCELL® OBNOVUJE MLADÚ POKOŽKU, ZVYŠUJE KOLAGÉN A KYSELINU HYALURONOVÚ

  • Pôsobí proti prirodzenému starnutiu pleti a fotostarnutiu zvnútra von*
  • Zlepšuje hydratáciu, pevnosť a pružnosť pokožky*
  • Zvyšuje obsah kolagénu v pokožke*
  • Znižuje výskyt hlbokých vrások a liniek*
  • Pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu pokožky a tón pleti*
  • Znižuje hyaluronidázu, enzým, ktorý spôsobuje starnutie pokožky*
  • Podporuje zdravé vlasy, nechty, ďasná a oči*

TEKUTÉ BIOCELL® PODPORUJE KĹBY PRE AKTÍVNEJŠÍ ŽIVOTNÝ ŠTÝL*

  • Zlepšuje pohyblivosť kĺbov a ich mazanie*
  • Znižuje nepohodlie kĺbov*
  • Podporuje zdravú chrupavku a spojivové tkanivo*
Hydrolýza je proces, ktorý rozkladá tieto veľké molekuly kolagénu na zlepšenie účinnosti, takže väčšina doplnkov používa hydrolyzovaný kolagén. Avšak spôsob hydrolýzy a typ a zdroj použitého kolagénu môžu poskytnúť veľmi rozdielne výsledky v kvalite a účinnosti konečného produktu. A čo viac, existuje aj veľmi odlišný druh kolagénu, ktorý presahuje bežné kategórie vymenované vyššie.


Jedná malá rada, ktorá vám pomôže pri rozhodovaní a výbere kolagénu:

Ak si budete vyberať svoj kolagén, je dôležité naštudovať jeho vstrebateľnosť. Väčšina práškových kolagénov má len 30% vstrebateľnosť. Tekutý kolagén Liquid Biocell až 93%. 

Kto sa chce dostať k tomuto kolagénu za skvelé ceny, kliknite dole a pošlem vám link, vďaka ktorému získate 10€ na svoj prvý nákup a zároveň ďalšie výhody spojené s eshopom, kde sú aj ďalšie druhy kolagénu. 

P.S.: nájdete tam aj kolagén na riadenie hmotnosti :) 

Kolagén na riadenie hmotnosti


PRIPÁJAM PÁR VÝSLEDKOV S KOLAGÉNOM, KTORÝ SOM SAMA ZAČALA TESTOVAŤ PRED PÁR DŇAMI 

Chceš ma kontaktovať?