Rýchle a mäkké medovníky

08.12.2020

K týmto medovníkom nie je čo dodať, možno len to, že sú rýchle, mäkké a chutné :) dokonca zachutili aj môjmu mužovi, ktorý teda suché sladkosti veľmi nemusí.. Tak nech sa páči, pripájam recept aj s postupom:

Čo potrebujeme:

500 g hladkej múky/ použila som hladkú špaldovú

125 g mäkkého masla

150 g práškového cukru

3 PL medu

2 celé vajcia / izbovej teploty

1 kávové lyžičky mletej škorice / bez cukru

1 kávová lyžička sódy bikarbóny

2 kávové lýžičky medovníkového korenia

1 vajíčko na potretie

Všetko spolu vymiesime a vyvaľkáme na hrúbku asi 1cm. Vykrajujeme formičkou a ukladáme na vymastený plech. Vrch medovníčkov môžete ozdobiť mandľami, vlašskými orechmi, či hrozienkami. Pečieme vo vyhriatej rúre na 170°C cca 7 - 10 minút - sledujte si to. Medovníky sú veľmi rýchlo upečené. Po vybratí z rúry medovníčky potrieme rozšľahaným vajíčkom. Chytia takto peknú farbu.  Tieto medovníčky vydržia naozaj veľmi dlho mäkké  a nestvrdnú.

Dobrú chuť!!

Zuzka

Najnovšie články na našom blogu

Prečítajte si, čo je nové
 

Aký má význam pre moju pleť sérum? Je vôbec potrebné ho používať? To sú väčšinou otázky, ktoré si kladieme hneď pri rozhodovaní, či sérum zaradiť do svojej dennej rutiny. V tomto článku vám vysvetlím, čo je to pleťové sérum, prečo ma význam sérum pre našu pleť a kedy ho používať.

Dvaja ľudia s rovnakou výškou a hmotnosťou môžu mať dve naprosto odlišné postavy. Zloženie tela ako vieme je pomer tuku a svalov. Tu však nejde až tak o to, koľko nám váha ukáže kilogramov, ale základ aká je je kompozícia nášho tela a hlavne to, AKO SA CÍTIME.

Vrásky, jemné linky a pigmentové škvrny sú prejavy, ktoré nám s vekom na koži neúprosne pribúdajú. Aj keď sa snažíme zvaliť vinu na to, že sme zase o rok starší, tým hlavným vinníkom je tzv. fotoaging - poškodenie kože spôsobené slnečným žiarením. Fotostarnutie, ktoré je zodpovedné za 90 percent viditeľných zmien pokožky, je priamym výsledkom...

Čo mi pomohlo, aby som mohla žiť slobodný život?