Pár tipov ako zmeniť svoje myslenie

10.07.2018

Znie to jednoducho, zmením si myslenie a hotovo. No mne to trvalo naozaj veľmi dlho, kým som sa dopracovala s mojimi myšlienkovými pochodmi tam, kde som teraz. S odstupom času, keď si čítam tieto riadky a upravujem svoje články, tak znovu si uvedujem ďalšiu zmenu v mojom myslení.

Samovzdelávanie a osobnostný rozvoj človeka je veľmi dôležitý. Ja som sa tomu začala venovať v roku 2017. Vtedy som si prešla aj kurzom Reštart21, ktorý aj každému odporúčam, ak potrebuje poriadny reštart. 

Ak chceme v živote dosiahnuť zmenu, či už v podnikaní, živote, zdraví či láske je naozaj potrebné zmeniť svoje myslenie. Naša myseľ sa skladá z vedomej a podvedomej mysle. Vedomá je tá, ktorou rozmýšľame a podvedomá je emočná. Ňou cítime. Podvedomá myseľ tiež rozhoduje o tom, ako konáme, pretože naše emócie sa prejavia na našom fyzickom tele.

Ja som nikdy nepatrila medzi ľudí, ktorí radi a veľa čítajú, ale po tom ako som sa dala na to moje podnikanie, sa to spustilo ako lavína. Začala som čítať naozaj obrovské množstvo motivačných kníh.. ktorým rada hovorím ,,vymývače mozgu" ale tým správnym smerom. To čo zažívam pri týchto knihách, tie AHA momenty a uvedomenia sú neuveriteľné. Zákon príťažlivosti naozaj funguje a to pociťujem v poslednej dobe na vlastnej koži dosť často. Zmenou myslenia sa začali diať veci. Musím však napísať že tá cesta nebola jednoduchá. Všetko malo svoju postupnosť a človeku nemôže chýbať trpezlivosť. Stále hľadám nové knihy, videá a dávam na odporúčania svojich známych.

Akou knihou sa to začalo?

Kniha,ktorá ma zasiahla a ňou sa aj všetko spustilo je"Myslením k bohatstvu" autor Napoleon Hill

Táto kniha si zaslúži označenie skvelá. Dostala som na ňu odporúčanie a musím povedať, že vôbec neľutujem. Patrí medzi moje top obľúbené knihy. Sebavzdelávanie pre mňa znamená veľa a investujem do toho množstvo času. Túto knihu určite odporúčam každému. Zaoberá sa problematikou individuálneho úspechu, či už v zmysle finančnej nezávislosti alebo duchovného bohatstva. Každý si ju môže prispôsobiť svojim vlastným potrebám.

Kniha bola inšpirovaná Andrewem Carnegiem, ktorý autorovi knihy Napoleonovi Hillovi, pred mnohými rokmi odhalil princíp ako dosiahnuť pomocou sebaovládania úspech. Správne rozhodnutie v rôznych situáciách a zvládanie vlastných emócií je základom, ktorý vedie k dosiahnutiu cieľov ktoré si vytýčime. Autor opisuje svoje vlastné skúsenosti s permanentným pozitívnym myslením. Podporuje čitateľa k tomu, aby sa z neho stala sebavedomá osobnosť.

Ďalšie knihy, ktoré vám odporúčam :

Tranformácia Vedomia - Tomáš Keltner

Najvyšší princíp - Alexander Loyd

Jak myslia milionári - T.Harv Eker - pre mňa ďalšia Top kniha, pri ktorej som zažila silný AHA moment

Video a kniha, ktoré majú pre mňa veľký význam : 

Tajomstvo- Rhonda Byrne

Tajomstvo príťažlivosti sŕdc 

Bohatý život

Momentálne prechádzam ďalším kurzom Bohatý život, ktorý dala dokopy moja veľmi dobrá kamarátka Monča. Moni sa venovala a stále venuje štúdiu viacerých zahraničných mentorov, ktorí sa venujú osobnostnému rozvoju. A tak pomáha ďalším, ktorí chcú a potrebujú zmeniť svoje myslenie.  

Prajem veľa šťastia na ceste za transformáciou myslenia...

Zuzi

Začnime s tým, za čo môžeme byť vďační, a dostaňme našu myseľ na tu vibráciu. A potom pozorujme to dobro, čo začne prichádzať. Pretože jedna dobrá myšlienka vedie k ďalšej dobrej myšlienke.

Bob Proctor -