Ako funguje podnikanie, ktorému sa venujem...

10.07.2018

V predošlých článkoch ste sa mohli dočítať, prečo podnikám takou formou akou podnikám. V tomto článku si môžete prejsť v skratke, ako to celé funguje, no pre viac informácii odporúčam, aby ste sa so mnou prepojili a napíšeme si čo a ako ďalej...

Na začiatok by som rada napísala, že online podnikanie, ktorému sa venujem niesu žiadne klikačky, skladanie pier, obálok, klasický predaj katalógom či iné podobné činnosti. Viem, že niekoho to baví a napĺňa, ale mojou náplňou niesu tieto činnosti. Taktiež uvediem, že to, že pracujem online neznamená, že pracujem len na internete. Je to kombinácia online a offline práce, kedy si svoju prácu rozdeľujem podľa možností a času. Som mamička, mám trojročnú dcérku takže online mi vyhovuje maximálne. Môžem pracovať odkiaľkoľvek vo svete a stačí mi k tomu mobil v ktorom mám svoj eshop, moje podnikanie, ktoré si nosím všade so sebou.

Tak poďme na to :) 

Každý online podnikateľ má pri tomto podnikaní svoj online eshop a áno, je to eshop pri ktorom treba robiť obraty. No nie klasickým zastaralým spôsobom, ako je to vidieť na viacerých stránkach facebooku či profilov. Dá sa to prirovnať ku kamennému obchodu, kde vám chodia nakupovať zákazníci, s tým rozdielom že nemusíte nikam chodiť a môžete podnikať aj z domu a tovar z eshopu zákazníkovi príde priamo domov. To znamená, že si nemusíte robiť žiadne skladové zásoby. Tu je hneď odpoveď ako vlastne podnikám z Egypta a mám pritom zákazníkov v takmer celej Európe. NEMUSÍM SI ROBIŤ ŽIADNE SKLADOVÉ ZÁSOBY A TAK INVESTOVAŤ DO PODNIKANIA.

Veľa ľudí nakupuje online a veľa podnikateľov má svoj vlastný eshop, o ktorý sa musí starať, mať skladové zásoby- sám si to musí programovať alebo si na to niekoho zaplatí. No ja mám eshop, na ktorom som ušetrila peniaze, čas a starosti s logistikou, programovaním. Tento eshop je pripravený k podnikaniu zo dňa na deň. V tomto online obchodíku je už produktové portfólio, ktoré moji klienti nakupujú online a nemám ani starosti s doručením. Čo je dôležité dodať - podnikám pod vlastnou značkou! A preto tu ani neuvádzam spoločnosť, s ktorá mi poskytuje eshop. 

Každý pracuje pod svojou ,,značkou" - menom a tak sa neskrýva za meno spoločnosti. 

Firma, ktorá mi poskytuje eshop zdarma, je mojim dodávateľom a ja využívam tie produkty na vlastnú propagáciu. Pobočky eshopu môžem mať nielen na Slovensku či Česku, ale aj v ďalších 54 krajinách sveta. Na to aby som mohla fungovať, nepotrebujem žiadnych zamestnancov, pracovnú dobu, kanceláriu či kamenný obchod. Je to podnikanie ako každé iné, avšak čo je na tomto podnikaní zaujímavé to, že je úplne zdarma.... čo si myslím, že nie je celkom bežné. Ako pracovať s týmto eshopom,  primárne učím. Mám svoj obchod, ktorý je online a ako každý podnikateľ budujem si svoju klientelu. Fungujem na základe atraktívneho marketingu, na čo využívam sociálne média. Facebook, instagram a ďalšie.

Začať podnikať môže naozaj každý. Väčšina podnikateľov začína popri zamestnaní, ktoré ich nebaví. Čím ďalej, tým viac začínajú podnikať aj mamičky na materskej dovolenke- rovnako ako ja. Postupne budujú svoj vlastný online obchod a ak im skončí ich materská, nemusia sa vracať do práce.

Čo je potrebné na odštartovanie podnikania?

Na to ,aby budúca podnikateľka alebo podnikateľ mohol začať podnikať, stačí prihlásenie do eshopu. Tak sa napojí priamo na dodávateľa a vznikne mu jeho vlastný obchod aj s online kanceláriou. Nepotrebuje nič investovať. Podnikať môže začať od nuly​ a postupne sa vypracovať k úspechu. Na správne odštartovanie a uchopenie podnikania je pripravený plán, tak aby každý to zvládol a bol úspešný. Všetko však záleží na samotnom človeku, ktorý si rozbieha podnikanie s eshopom. Každý dostane pomocnú ruku, no ako to uchopí je už len a len na každom. Všade treba makať a aj na tomto podnikaní, tak ako človek zapracuje, také bude aj žnať ovocie :

Všetko je pripravené, stačí naskočiť na rozbehnutý vlak a nechať sa viesť.

Prajem Vám aby ste boli šťastní a našli si to svoje pravé podnikanie či prácu, ktoré Vás bude napĺňať...

Zuzi

,,Úspešní ľudia sa budujú vzájomne. Spoločne sa inšpirujú, motivujú a tlačia dopredu. Neúspešní ľudia len nenávidia, sťažujú sa a obviňujú." 

Chcete ma kontaktovať?