Keď nechceš po materskej nastúpiť do práce... 

10.09.2019

Byť mamičkou na materskej a zároveň aj slobodnou podnikateľkou. Je to vôbec v dnešnej dobe možné? 

Podnikať som začala štyri roky dozadu. Už vtedy to bola pre mňa obrovská výzva, pretože pochádzam z rodiny, ktorá absolútne nemá skúsenosti s podnikaním. Obaja rodičia boli zamestnaní a v takomto prostredí a nastavení som vyrastala. Takže aký bol môj celoživotný cieľ? Zamestnať sa chodiť do práce od 8:00 do 16:00 a takto fungovať 40 rokov.

Na podnikanie som pozerala ako na sci fi. 


Za celý svoj krátky život som si vyskúšala už asi všetky možnosti, ako by som mohla pracovať...Zamestnanie na smeny, opatrovateľka v Rakúsku, predavačka v obchode či hosteska na akciách počas festivalov. S podnikaním som sa prvykrát stretla 12 rokov dozadu, kedy som sa zoznámila s mojim mužom. Z diaľky som ho pozorovala pri jeho klasickom podnikaní. Už vtedy som ho obdivovala, ako to dokáže zvládnuť. Zamestnanci, firmy, platby, výplaty atď. 

Nejaký čas som si vyskúšala aj státie v rade na úrade práce. To bolo pre mňa asi najhoršie obdobie. Vtedy som si povedala, že toto už nikdy nechcem zažiť. 

Jedno viem však určite: byť zamestnancom nie je nič pre mňa. 40 rokov chodiť do práce na 8 hodín denne, prísť domov, rýchlo navariť a upratať, postarať sa o deti, rozmýšľať kedy si vyberiem dovolenku a tak stále dookola :) Začarovaný kruh. Klasické podnikanie by aj mohlo byť, ale....... , mať večné stresy a starosti, neustále kontrolovať a byť kontrolovaný.... nechcem si skrátiť týmto život a prísť o nervy...


Po narodení Evičky bolo pre mňa online podnikanie viac než výzva. Zlomilo sa to vo mne, ked som sa na Evku pozrela v nemocnici hneď po pôrode. Vtedy sa to celé pohlo a povedala som si, že s týmto maličkým stvorením chcem tráviť toľko času, koľko bude len možné. Uvedomila som si, že cestu, ktorú som si zvolila, cesta online podnikania, mi to práve dovolí. Pretože čas, ktorý máme, máme len jeden. Nedá sa vrátiť čas dozadu, či dokúpiť do zásoby. To celé bolo pre mňa obrovské uvedomenie a pohon dopredu. 

Moja dcéra je môj motor, ktorý ma poháňa...

Na začiatku som nemala nejaké skúsenosti s fungovaním na facebooku, instagrame a už vôbec nie s komunikáciou. Tým, že som bola dosť uzavretý človek, tak to išlo veľmi ťažko. No dnes som nesmierne vďačná za moje začiatky, pretože viem, že je množstvo takých ako som bola ja a nevedia sa pohnúť z miesta.

Avšak všetko sa dá, keď sa chce...


Všetko sa to začalo v Egypte

Po presťahovaní sa do Egypta som vôbec netušila čo tam budem robiť..ale išla som, lebo som túžila zmeniť život. Priateľ už mal prácu, len ja nie. Ale veď v pohode, niečo sa tam nájde, no nie? No pri mojom jazykovom vybavení a 2 mesačnom kurze angličtiny, som si veľmi nemohla vyberať. V obklopení samých Rusov, Poliakov ,Ukrajincov a ďalších našich Slovanských bratov som sa skôr naučila po rusky. Takže žiadna delegátka ani sprievodkyňa, či niečo podobné zo mňa nemohlo byť. Tak som sa náhodou zoznámila s jedným párom. Češka a Slováčisko ako repa..Hneď sme si padli do oka a popri tom sme sa akosi dostali k jednej obchodnej príležitosti...Ani na sekundu som nezaváhala. / Na Slovensku som si prešla rôznymi ,,školeniami" ale ani jedno ma neoslovilo. Rozmýšľala som nad kurzom kozmetičky..ale čas išiel prirýchlo a ja som už odchádzala do Egypta /..

Čo som mala nastavené v mysli po všetkých mojich skúsenostiach? - chcela som mať takú prácu, ktorú si zavesím na rameno a budem ju môcť robiť všade vo svete. Po tom som túžila. Byť samostatná a nezávislá. To bol môj veľký sen...

Táto príležitosť, ktorú som dostala od mojej už teraz veľmi dobrej kamarátky Moniky, mi prinieslo to, po čom som stále túžila... moje srdce mi pišťalo v hrudi ,,áno, áno, to je to, čo si stále hľadala!!" ....Samozrejme som neváhala a išla som do toho.....Svoje "PREČO" som predsa vedela na 100% : chcela som sa osamostatniť a nevisieť na krku mojmu partnerovi....pretože nezávislosť a sloboda, to bol môj cieľ...

Začiatky boli ťažké..Netušila som ako začať. Potrebovala som spoznať seba a zistiť čo dokážem. Prekonať sa a vystúpiť z mojej pohodlnej komfortnej zóny...to dievčatko, z malej dedinky východného Slovenska ma začať skustočne podnikať?..,,Oooo môj Bože , veď ja to neviem a nechcem" mi stále hučalo v hlave...ale boj za nezávislosť nejako zvládnuť predsa musím !!! Bol to boj hlavne sama so sebou...trvalo mi to niekoľko mesiacov, než som sa zbavila nezmyselného strachu.....no nevzdala som sa a vytrvala ... Asi tá tvrdohlavosť je na niečo dobrá..

Moja cesta podnikateľky, pre ktorú som sa rozhodla pred štyroma rokmi,nebola a nie je jednoduchá, ale umožnila mi žiť dobrý a plnohodnotný život. Nebolo to jednoduché, ale sloboda a sebarealizácia, ktorú som dostala ako odmenu, za to stála. Sloboda, ktorú prináša podnikanie, ktorému sa venujem, pre mňa znamená, že robím a budem celý život robiť to, čo ma baví a vidím to ako užitočné nielen pre seba, ale aj pre druhých...Ak vidím, že aj tí, ktorým pomôžem pri budovaní ich obchodu a dosiahnutí ich vytúžených cieľov, sú spokojní a šťastní tiež, mám z toho super pocit a pozitívnu energiu...

Teraz fungujem už štyri roky z Egypta a prešla som si nielej ja ale aj projekt s ktorým som začínala, obrovskou transformáciou. Venujem sa naplno mojej dcérke Eve, plním si svoje cestovateľské sny a som šťastná, že som to celé nevzdala. 

Veľa šťastia na vašej ceste...

Zuzi

Článok, ktorý ste si práve prečítali je môj príbeh. To čím som si prešla a celkovo PREČO som som sa rozhodla pre zmenu. 

Celý koncept je jednoduchý, avšak vôbec to nie je ľahké. 


Pre viac informácii ma kontaktujte na FB messenger

Napíšte mi vaše PREČO chcete podnikať a to čomu sa teraz venujete.


Pre koho NIE JE toto podnikanie?:

  • Pre ľudí, ktorí nemajú trpezlivosť
  • Pre ľudí, ktorí nie sú ochotní prevziať zodpovednosť do vlastných rúk
  • Pre ľudí, ktorí nie sú vďační a hľadajú výhovorky, prečo im to nejde 

Čas je niečo, čo si nikdy v živote nekúpime. 

Preto som ochotná ten svoj čas venovať len tým, ktorí naozaj majú svoje silné PREČO a chcú na sebe pracovať.

Chcete ma kontaktovať?