Pracuješ z domova? Tu je pár tipov ako to zvládnuť

30.06.2018

Práca z domu je pre každého, kto má rád pohodlie domova a chce zarábať. Z domova pracujem už štyri roky. Musím povedať, že nie stále to bolo jednoduché. Kým som prišla na systém práce, dosť mi to trvalo. No postupom času som na to prišla a som rada, že som vytrvala. Stálo a stojí to za to :) Spísala som pár vecí, ktoré vám všetkým, môžu pomôcť pri práci.. tak poďme na to.

1, Vytvorte si svoje pracovné miesto. Kde sa to všetko bude diať. Možno sa vám zdá, že to nie je dôležité, ale podľa vlastnej skúsenosti, nie je nič horšie ako večné premiestňovanie všetkých dokumentov, poznámkových blokov, počítača a všetkého potrebného k práci z miesta na iné miesto. To všetko bude postupne všade a samozrejme, ako kedysi aj ja, už sa v tom chaose potom nevyznáš. Preto tvoj kútik úspešného online podnikania, je dôležitý. Ak si vytvoríš svoje pracovné miesto uvidíš, že aj práca ti pôjde lepšie od ruky.

2, Stanovte si čas na prácu. Dcérka a priateľ mi zaberajú naozaj väčšinu časť dňa. Sama sebe sa čudujem, ako zvládam tie všetky moje aktivity. Veľa čítam, rada upratujem, veľmi rada varím a pečiem.. no je toho dosť. Malá je čím ďalej tým viac na mne zavesená, tak niekedy mi toho času na prácu veľa nezostane. Sú dni, kedy mám pocit, že mám ruky ako orangután natiahnuté až po zem, od toho nosenia malej dcérky. Každý deň mám presne stanovený čas na prácu je to čas kedy malá spí. Všetko musím mať naplánované. Pri práci je dôležitý jasný plán a maximálne sústredenie, aj keď niekedy sa to nedá :) hlavne pri tom jej 15 minútovom spánku, no snažím sa to dodržať. Mne osobne stačia dve až tri hodinky na deň aby som zvládla všetku moju prácu. Momentálne sa učím zaviesť si POWER hodinku, kedy zvládnem všetko čo potrebujem za dané obdobie Zhrnutie : rozdeľ si čas tak, aby si sa mohla maximálne venovať práci a zvyšok času venuj svojej rodine a obľúbeným činnostiam.

3, Prekonaj svoju lenivosť. Sú dni, kedy sa mi naozaj vôbec nechce nič robiť. Ale aj tak sa snažím každý deň aspoň niečo spraviť. Poznáte prokrastináciu??? Je to chorobné odkladanie dôležitých úloh na neskôr. Dokonca je o tom napísaná humorná knižka: "Umenie prokrastinácie". Pridávam link, ak by ste si ju chceli pozrieť, prípadne prečítať.  Ja sama sa na ňu chystám :) Tu nájdete link, stačí kliknúť sem.  Prokrastinácii sa väčšinou úspešne vyhýbam a darí sa mi to. Odpísať na správy alebo na e-maily nezaberie až toľko času. Snažím sa teda každý deň vykonať nejaký kus práce. Ak chcem fungovať z domu, musím si určiť svoje priority, stanoviť si svoje ciele a rozdeliť úlohy. Sú to nevyhnutné veci, ktoré potrebujem dodržovať, ak chcem vo svojej práci niečo dosiahnuť. Nedávno som dostala mapu úspechov, kde mám vpísané všetko čo chcem v roku 2018 dosiahnuť ... Celkom ma to motivuje, lebo to mám stále na očiach... Ak milujete svoju prácu, tak aj k nej pristupujte. Výhoda v online podnikaní je, že nemusíte každé ráno vstávať do práce a byť vo večnom strese..


4, Samovzdelávanie. Investujte do SEBA. A to tak, že sa budete neustále vdelávať. Ak k nám niekto zavíta na návštevu, veľmi ma poteší ak mi prinesie knihu. Stále mám rozčítane aspoň dve rôzne knihy. V dnešnej dobe je množstvo informácii na internete, máme prístup k množstvu videí, ktoré natočili úspešní ľudia, ale vybrať si tie správne je niekedy nad ľudské sily... Preto aj ja dám na odporúčanie priateľov, ktorí to často vyselektujú za mňa... Výber týchto dôležitých informácii, dám tiež na svoj blog, a týmto Vám tiež môžem uľahčiť výber toho,čo sa oplatí sledovať...


5, Nástenka snov. Vytvorte si svoju nástenku snov. Lepte si na svoju nástenku štítky z novín, kam chcete cestovať, čo chcete zažiť čo. Niekedy som sa riadila presným dátumom. Čiže pri každom prianí som mala aj presný dátum. No upustila som od toho, pretože ak sa mi to nepodarilo presne vtedy, kedy som to ja chcela a nestalo sa tak, bola som veľmi sklamaná. Ked sa blížil daný deň, veľmi som tlačila na pílu a prílišné sústredenie na cieľ tomu tiež nepomohol. No každý by si mal prísť na to svoje, čo komu vyhovuje a riadiť sa podľa svojich vlastných pocitov :) Ja už svoju nástenku mám ale nie v klasickej forme ale tým, že nemám miesto, tak som si vytvorila svoju knihu snov. Tam si lepím, tak ako niekto na nástenku, tak ja svoje ciele, naše rodinné, pracovné, cestovateľské a všetko po čom túžim.


6, Teš sa z každého úspechu..Motivujte sa a zároveň tešte sa z každého aj toho najmenšieho úspechu. Pokiaľ nebudete mať radosť teraz, aj z úplne malých úspechov, nebudete ju mať ani potom, keď dosiahnete úspech veľký, po ktorom ste túžili. Uvidíte, že to má svoj zmysel a ten VÁŠ úspech už čaká za dverami. 

Želám veľa vytrvalosti a teším sa na vaše otázky...

Zuzi