EXISTUJE PREVENCIA STARNUTIA PLETI?

07.03.2022

Vrásky, jemné linky a pigmentové škvrny sú prejavy, ktoré nám s vekom na koži neúprosne pribúdajú. Aj keď sa snažíme zvaliť vinu na to, že sme zase o rok starší, tým hlavným vinníkom je tzv. fotoaging - poškodenie kože spôsobené slnečným žiarením. Fotostarnutie, ktoré je zodpovedné za 90 percent viditeľných zmien pokožky, je priamym výsledkom dlhodobého poškodenia slnkom, ktorému ste boli vystavovaní počas celého života,pretože pokožka má svoju "pamäť".

Poškodenie pleti slnkom, označované ako fotostarnutie, je pojem, ktorý sa používa na popis zmien na pokožke spôsobených dlhodobým vystavením pleti ultrafialovému žiareniu A (UVA) a ultrafialovému žiareniu B (UVB). Takéto poškodenie môže vychádzať z prirodzeného UV žiarenia, teda zo slnka, alebo aj z UV žiarenia absorbovaného pokožkou v soláriu.

AKÉ SÚ PRÍZNAKY FOTOSTARNUTIA?

Ako už bolo spomenuté, rozdiel od prirodzeného starnutia, ktoré je dané vekom a genetikou, sa fotostarnutie koná, keď ultrafialové svetlo zo slnka alebo zo solárií trvale poškodzuje štruktúru pokožky. Ak chcete vidieť rozdiel medzi prirodzeným starnutím a fotostarnutím, porovnajte pokožku na oblasti tela, ktorá nie je vystavovaná slnku, s pokožkou na tvári. 

Známky fotopoškodenia sa začínajú objavovať už aj u pubertiakov.  Medzi príznaky patrí:

 • jemné linky a vrásky,
 • pigmentové škvrny,
 • znížená elasticita pleti,
 • drsná a nerovná textúra pokožky,
 • rozšírené kapiláry viditeľné na koži v podobe červených nitiek,
 • pehy.

ČO ROBIŤ V PRÍPADE, ŽE SA SLNKO UŽ NA NAŠEJ PLETI PODPÍSALO?

Myslite na to, že vždy je lepšie vyhnúť sa fotostarnutiu pleti v rámci prevencie, ako neskôr čeliť dôsledkom. Aj keď neexistuje spôsob ako fotostarnutie úplne zvrátiť, existuje niekoľko možností liečby, ktoré môžu pokožku omladiť a minimalizovať na nej prejavy poškodenia spôsobené slnkom.

1. Používajte krém s SPF faktorom 30 a vyššie

2. Vyhýbajte sa slneniu na priamom slnku. Najlepšie zhnednete, ak sa budete slniť v tieni. Je to najzdravší spôsob slnenia a zároveň predchádzate popáleniu, šúpaniu a hlavne je to prevencia pred rôznymi kožnými ochoreniami

3. Používajte kvalitné opaľovacie krémy

4. Ak chcete použiť samoopaľovací krém či penu, mám pre vás dobrý tip:


Samoopaľovacia kolagénová pena

Jediný samoopaľovací prípravok s obsahom BioCell Collagen® CG, Modere CellProof Sunless Tanning Foam, je ľahký, rýchloschnúci prípravok, ktorý spolupracuje s vlastným kožným proteínom a vytvára krásnu, autenticky vyzerajúcu, skutočnú farbu len za 4-8 hodín. 

Technológia Collagen/HA Matrix® dodáva kolagénové peptidy a kyselinu hyalurónovú na hydratáciu a zvlhčenie pre rovnomernejšiu aplikáciu bez šmúh a zároveň podporuje viditeľne mladšie vyzerajúcu pleť. 

Prirodzene s vôňou kokosu a vanilky

 • Vyvíja prirodzene vyzerajúcu farbu bez šmúh za 4-8 hodín
 • Hydratuje a zvlhčuje a udržiava dlhotrvajúcu skutočnú farbu
 • Pomáha vyhladzovať pokožku pre lepšiu textúru a rovnomernú aplikáciu
 • Zmierňuje vzhľad nedokonalostí pleti
 • Napomáha rovnomernému vzhľadu tónu pleti
 • Podporuje žiarivú, mladistvo vyzerajúcu pleť
 • Podporuje elasticitu pokožky


od 21.3. sa chystá oficiálne uvedenie tejto jedinečnej samoopaľovacej kolagénovej peny na európsky trh  Kto sa chce pridať na VIP list, tak nech klikne sem

Recenzie. Pre lepšie zobrazenie odporúčam rozkliknúť každú fotografiu jednotlivo

Som slobodná žena, mama malej Evky a milovníčka všetkého čo dobre chutí. Milujem cestovanie a spoznávanie skvelých ľudí...Ak sa chceš so mnou skontaktovať, stačí kliknuť sem a napíšeme si..