Mamička na materskej a slobodná podnikateľka. 

10.07.2018

Byť mamičkou na materskej a zároveň aj slobodnou podnikateľkou. Je to vôbec v dnešnej dobe možné? Áno, to teda je...

Svoje prečo poznajú mnohí. To svoje poznám aj ja. Chcem sa venovať svojim deťom, byť s nimi doma, chcem byť pánom svojho času, chcem cestovať a nepozerať na to, koľko mám dovolenky. 

Za celý svoj krátky život som si vyskúšala už všetky možnosti, ako by som mohla pracovať...Zamestnanie na smeny, opatrovateľku v Rakúsku, aj klasické podnikanie s priateľom. Ale ani jedno ani druhé ma nenaplňovalo podľa mojich predstáv. Jedno viem však určite: byť zamestnancom nie je nič pre mňa. 40 rokov chodiť do práce na 8 hodín denne, prísť domov, rýchlo navariť a upratať, postarať sa o deti, rozmýšľať kedy si vyberiem dovolenku a tak stále a tak podobne :) Začarovaný kruh. Klasické podnikanie by aj mohlo byť, ale....... , mať večné stresy a starosti, neustále kontrolovať a byť kontrolovaný.... nechcem si skrátiť týmto život a prísť o nervy...

Po presťahovaní sa do Egypta som vôbec netušila čo tam budem robiť..ale išla som, lebo som túžila zmeniť život. Priateľ už mal prácu, len ja nie. Ale veď v pohode, niečo sa tam nájde, no nie? No pri mojom jazykovom vybavení a 2 mesačnom kurze angličtiny, som si veľmi nemohla vyberať. V obklopení samých Rusov, Poliakov ,Ukrajincov a ďalších našich Slovanských bratov som sa skôr naučila po rusky. Takže žiadna delegátka ani sprievodkyňa, či niečo podobné zo mňa nemohlo byť. Tak som sa náhodou zoznámila s jedným párom. Češka a Slováčisko ako repa..Hneď sme si padli do oka a popri tom sme sa akosi dostali k jednej obchodnej príležitosti...Ani na sekundu som nezaváhala. Na Slovensku som si prešla rôznymi ,,školeniami" ale ani jedno ma neoslovilo. Rozmýšľala som nad kurzom kozmetičky..ale čas išiel prirýchlo a ja som už odchádzala do Egypta.. ..Avšak vždy som chcela mať takú prácu, ktorú si zavesím na rameno a budem ju môcť robiť všade vo svete...Po tom som túžila. Byť samostatná a nezávislá.

A táto príležitosť, ktorú som dostala od mojej už teraz veľmi dobrej kamarátky Moniky, mi prinieslo to, po čom som stále túžila... moje srdce mi pišťalo v hrudi ,,áno, áno, to je to, čo si stále hľadala!!" ....Samozrejme som neváhala a išla som do toho.....Svoje "PREČO" som predsa vedela na 100% : chcela som sa osamostatniť a nevisieť na krku mojmu partnerovi....pretože nezávislosť a sloboda, to bol môj cieľ...

Začiatky boli ťažké..Netušila som ako začať. Potrebovala som spoznať seba a zistiť čo dokážem..prekonať sa a vystúpiť z mojej pohodlnej komfortnej zóny...to dievčatko, z malej dedinky východného Slovenska malo osloviť nejakých cudzích ľudí, či už online ale offline..,,Oooo môj Bože , veď ja to neviem a nechcem" mi stále hučalo v hlave...ale boj za nezávislosť nejako zvládnuť predsa musím !!! Bol to boj hlavne sama so sebou...trvalo mi to niekoľko mesiacov, než som sa zbavila nezmyselného strachu.....no nevzdala som sa a vytrvala ... Asi tá tvrdohlavosť je na niečo dobrá..

Moja cesta podnikateľky pre ktorú som sa rozhodla pred štyroma rokmi,nebola a nie je jednoduchá, ale umožnila mi žiť dobrý a plnohodnotný život. Nebolo to jednoduché, ale sloboda a sebarealizácia, ktorú som dostala ako odmenu, za to stála. Sloboda, ktorú prináša podnikanie, ktorému sa venujem, pre mňa znamená to, že robím a budem celý život robiť to, čo ma baví a vidím to ako užitočné nielen pre seba, ale aj pre druhých...Ak vidím, že aj tí, ktorým pomôžem pri budovaní ich obchodu a dosiahnutí ich vytúžených cieľov, sú spokojní a šťastní tiež, mám z toho super pocit a pozitívnu energiu...

Teraz fungujem už štyri roky z Egypte a prešla som si nielej ja ale aj projekt s ktorým som začínala, obrovskou transformáciou. Viem, aké sú začiatky ťažké pretože som si tým prešla a tak projekt Podnikaj profi, ktorý sa krásne vykresal do dnešnej podoby, pomáha mnohým s rozbehnutím podnikania. Základom podnikania je eshop, ktorý je už hotový a podnikanie je uplne bez investície. O tomto projekte si môžete prečítať v tomto článku. 

Náhody neexistujú a ak vám spadla doslova do lona príležistosť, pri ktorej ste pocítili čo i len najmenšie zašteklenie v bruchu, tak to je to pravé, čo ste hľadali. 

Veľa šťastia na vašej ceste...

Zuzi

Chcete ma kontaktovať?