Ako sa zo sestričky stala podnikajúca mamička...

16.01.2020

Pokračujem v seriáli ,,Prečo som začala podnikať". Tento článok je mojou srdcovou záležitosťou. Je o Marianne, mojej veľmi dobrej priateľke, ktorá si prešla dosť ťažkým životom. V jej prípade naozaj platí: ,,Čo ťa nezabije, to ťa posilní". Je to silná žena, s dobrým srdcom. Po strednej škole sme sa dlho nevideli, avšak vďaka podnikaniu, ktorému sa dnes venujeme spolu, sa naše cesty opäť spojili. Verím, že tento článok mnohým pomôže. Prajem príjemné čítanie. Ak si chcete s Majkou napísať, tak kontakt nájdete nižšie :)

Narodila som sa v Trenčíne, no celý život žijem na východe Slovenska v malej dedinke. Klasický život, rodičia sa rozviedli keď som bola ešte malá. Takže  nás / mňa a moju sestru/ začala vychovávať babka. Tá sa tak stala mojou ozajstnou mamou. Moji obaja rodičia boli zdravotníci a tak nejako podvedome som to v sebe mala zakotvené aj ja. Už na základnej škole som presne vedela, akou cestou sa chcem vydať. Sen malého dievčatka v modrej uniforme som si splnila strednou zdravotníckou školou, po ktorej som hneď nastúpila na doliečovacie oddelenie. 

My dve počas štúdia na zdravotnej škole v Humennom
My dve počas štúdia na zdravotnej škole v Humennom

Nastala ale ,,krutá realita" . Práca s geriatrickými pacientmi je náročná nielen po psychickej ale aj po fyzickej stránke. Stredoškolské vzdelanie mi však na vysnívanú prácu sestričky nestačilo. Nemohla som si ale dovoliť zamestnanie opustiť a isť študovať denne. Takže som sa rozhodla pre externú formu. Nasledovalo 5 dlhých rokov, kedy som vlastne ani nežila.... V robote som ťahala dvojité smeny, pretože toľko voľna čo som potrebovala na školu,som nemala. Cez víkendy tiež škola, nehovoriac o tom, že počas týchto rokov som nemala žiadnu oddychovú dovolenku. Ale podarilo sa, vydržala som a ani som sa nenazdala a stála som na pódiu v divadle s diplomom v rukách. Ani toto však nestačilo na splnenie podmienok, ktoré náš náročný zdravotnícky systém vyžaduje, takže ma čakal ešte rok špecializácie v internej medicíne, no po predchádzajúcom štúdiu som toto už zvládla ľavou zadnou. Teraz som už mohla plnohodnotne vykonávať povolanie sestra. Veľa zdravotníkov (verím, že tomu tak je) berie toto povolanie ako poslanie, tak ako som ho brala aj ja, pretože práca so starými ľuďmi ma fakt bavila a napĺňala. V tom čase som ale nemala šťastie ani v manželstve. Denné hádky , ponižovanie, krik  zapríčinené večne opitým manželom spôsobilo, že som radšej bola v práci ako doma. Bol to pre mňa taký únik z nepríjemnej reality ,kde som v robote radšej  riešila problémy cudzích ,ako tie vlastné.

Čas plynul a z veľkého sna sa stala ruina... Našťastie som sa prebrala a rozviedla sa...včas.. nemali sme chvalabohu spolu deti...Po istom čase som spoznala  svojho terajšieho manžela (najúžasnejšieho človeka na svete), a môj život sa zásadne zmenil . Od toho času  som už nechcela byť stále iba v robote. Pamätám sa na dni, kedy sme s priateľmi grilovali, alebo len tak si užívali deň ale ja som sa musela rozlúčiť a utekať do nočnej. Niečo sa vo mne zlomilo a už som nebola  spokojná s mojou vysnívanou prácou. Postupne mi začalo vadiť to ranné vstavanie o 5tej, nočné, práca na zmeny, 12tky, práca v piatky, či sviatky, neustále pribúdanie papierovej roboty, zvyšovanie  nárokov, sťažnosti pacientov aj ich príbuzných, dokonca aj vzťahy medzi kolegyňami na oddelení sa zhoršili ... Cítila som, že zmena k lepšiemu, ktorá prišla v súkromnom živote, príde aj vo sfére pracovnej...

Keď začne byť človek nespokojný, stane sa, že vám príde do cesty nejaké znamenie. Niečo, čo vám ukáže, že sa to dá aj inak... Presne takto to prišlo aj mne.

Veľmi rada sledujem na facebooku príspevky mojej spolužiačky a kamarátky Zuzky. Krásne fotky od mora s motivačnými popiskami, s krásnou víziou o podnikateľskej slobode. Začala som nad tým premýšľať, kumštovať, dokonca hľadať niečo, nejakú podobnú možnosť po internete. Ale všade chceli nejaké vstupné poplatky, investíciu, alebo štartovný balíček. Nedalo mi to inak a svadobnú cestu sme si namierili rovno k nej do Egypta, kde padlo moje veľké rozhodnutie ,,idem si budovať svoje vlastné slobodné podnikanie."

To, čo ma zaujalo na príspevkoch mojej kamošky, bola tá ľahkosť a atraktivita, s akou príležitosť slobodne podnikať podáva svetu. Doslova som si tento štýl zamilovala. A okrem toho, vždy som bola rozhodnutá pomáhať ľuďom a pri tomto podnikaní to aj naozaj robím.

Momentálne som na materskej dovolenke, aktívne si budujem podnikanie, rozširujem si svoj tím, pomáham ďalším mamičkám, ale aj kolegyniam , pracujem tiež na svojom osobnom rozvoji, motivujem ľudí, veľa čítam a počúvam. Teraz sa vzdelávam nie preto  že musím, ale preto  že chcem.

Mohla by som sedieť doma na materskej , čakať  kým tie 3 roky s drobcom zbehnú, lamentovať a nadávať na systém, ľudí, spoločnosť a potom celá nešťastná opäť nastúpiť do práce. Ja som sa rozhodla zmeniť to. Dnes viem, že po ukončení materskej dovolenky, aj keď do práce nastúpim, budem mať už vybudovaný stabilný biznis, ktorý mi časom umožní zamestnanie opustiť. Budem mať časovú a finančnú slobodu. Viem, že budem môcť cestovať, mať dovolenku kedy sa mi zachce a nie vtedy, kedy mi to niekto prikáže. Budem môcť sedieť na záhrade so svojou rodinou s pocitom, že nemusím utekať na nočnú službu. Možem sa naplno venovať svojmu dieťaťu, ísť s ním na výlet vtedy, keď si to zažiada. Jednoducho si život užívať, nie prežívať...

S láskou Marianna


Ak by ti dal niekto možnosť zapojiť sa do projektu zdarma a začať podnikať bez akýchkoľvek investície, išiel/a by si do toho?

Kampaň ,,Prvý krok"

Momentálne prebieha kampaň ,,Prvý krok", ktorá je:

  • pre tých, ktorí nevedia ako a s čím začať podnikať
  • pre podnikateľov, ktorí si chcú budovať pasívny príjem
  • pre ambíciózne mamičky, ktoré nechcú po materskej nastúpiť do práce
  • je to jednoducho pre tých, ktorí chcú byť slobodní a žiť život podľa vlastných predstáv

Ak chceš byť súčasťou podnikateľského projektu, ktorý pomohol aj mne s mojim podnikaním a využiť túto príležitosť, tak mi napíš na môj facebook do správy heslo

,,KAMPAŇ PRVÝ KROK"

a ja Ťa pridám do skupiny, kde si môžeš vypočuť informácie o tomto podnikaní.

Pomôžem Ti rozbehnúť globálne podnikanie, ktoré si môžeš vziať so sebou kdekoľvek vo svete a nie si tak viazaný na jedno miesto...

P.S. : Nie je to podnikanie pre každého. Píšte mi iba tí, ktorí to naozaj s podnikaním myslíte vážne.