Nikdy by som nepovedala, že podnikanie je moja cesta

09.10.2019

Pokračujem v seriáli ,,Prečo som začala podnikať". Dnes to bude o Danke, ktorá žije v Nórsku so svojou rodinou. Predtým ako sa rozhodla pre život v tejto krajine, prešla si dosť zaujímavou cestou. Stále keď sa rozprávame, je to neskutočný zážitok. To čím si prešla, jej pády a vzostupy, odvaha ktorá ju neopúšťala, pred tým všetkým mám obrovský obdiv. 

Keď sme dávali dokopy tento článok, tak sme sa smiali, že to bude na knihu. To čo Danka zažila, sa nám tu žiaľ nezmestilo, ale môžete sa s ňou prepojiť a napísať si niečo o jej cestách, skúsenostiach a zážitkoch :) možno to niekomu pomôže na jeho ceste...nech sa páči, príbeh Danky Gerecovej.


,,Som obyčajná žena, mama dvoch detí a pochádzam z malej dolnoliptovskej obce. Vždy som snívala o cestovaní, spoznávaní nových kultúr, jednoducho povedané, lákal ma svet. Hneď po strednej škole som odišla na niekoľko mesiacov za prácou do Izraela. Bola to neskutočná skúsenosť, na ktorú dodnes spomínam s úsmevom. Odmakala som si to na farme a bola to skvelá skúsenosť. No po nejakom čase som potrebovala zmeniť vzduch, tak som sa vrátila na Slovensko. 

Po návrate domov som pracovala päť rokov v školstve a potom prišiel jeden z mojich zlomových bodov v živote a odišla som za prácou do Anglicka.


V Anglicku som sa starala o deti. Klasika. Púšťať sa v cudzej krajine do podnikania a ešte k tomu bez jazyka, ani moje myšlienky nemali odvahu na niečo také pomyslieť. Počas života v Anglicku sa mi podarilo vidieť opäť "kúsok" zo sveta, až pokiaľ som stretla muža, ktorý všetko zmenil. Lásku, s ktorou som dodnes. Moje lietadlo začalo lietať rovnakým smerom - Egypt. Tí, čo ste v Egypte boli alebo tam dokonca žijete, nemusím hovoriť, že vždy je tam čo obdivovať. A zvlášť, keď sa neocitnete v hotelovom komplexe, ale v bežnom živote. Egypt som si zamilovala, chceli sme tam ostať. No boli sme tam v čase, kedy situácia pre život nebola najbezpečnejšia. A tak nastávala ďalšia dilema, kam a ako sa posunúť ďalej. Myšlienka na zmenu bola taká silná, že práve tu v Egypte som stretla pani z Nórska,ktorá mi položila otázku : " A čo takto Nórsko?" Zamyslela som sa a ešte kým som stihla čokoľvek povedať pokračovala: "Môžeš prísť ku mne a pokúsiť sa nájsť si prácu v Nórsku" A tak slovo dalo slovo a o pár týždňov som už sedela v lietadle smer Nórsko. Nevedela som o tej krajine nič, jedine že je tam zima. Žiadny smart mobil som nemala a facebookove skupiny o cestovaní som tiež neprelustrovala, keďže som vtedy ani len netušila čo to ten facebook je. ( teraz sa smejem, pretože už o pár rokov mi sociálne siete zmenili život )

Po dvoch týždňoch v Nórsku som sa zamestnala v anglicky hovoriacej materskej škole a tak sme sa usadili v Nórsku. Po nejakom čase prišiel na svet môj prvorodený syn Adam. Po necelých 6 rokoch Jasmin. Pri dvoch deťoch som si aj svoje odmakala. Nebola to žiadna dovolenka, peniaze sme potrebovali, tak sme sa s mužom striedali. Už aj pri mojom prvorodenom som chodila do práce. To všetko sa mi ale ,,vypomstilo" a telo sa ozvalo. Na jeseň 2017 som musela podstúpiť behom mesiaca dve operácie chrbtice. Ostala som neschopná niečo robiť, ja človek, ktorý vkuse makal. Po roku mi už začalo svitať a vedela som, že je pre mňa ťažké, ba dokonca nemožné začleniť sa do bežného pracovného života. A čo ešte, nebola som spokojná sama so sebou. Myšlienka na to, že len tak " nečinne" fungujem ma priam požierala. Našťastie sa to zmenilo a tak ako som si dokázala pritiahnuť všetky tie krajiny a príležitosťi do života, tak som si pritiahla ďalšiu zmenu. 

Ako doba napreduje, tak napredujú aj príležitosti práce odkiaľkoľvek, stačí len wifi a mobil. Aspoň tak to tvrdí veľa internetových portálov. Pri tej mojej neschopnosti som na internete niekoľko dní doslova hľadala, čo by som mohla robiť. Až mi cvrnkla do nosa príležitosť slobodného podnikania. Ani na chvíľu som nezaváhala a vydala som sa touto cestou. Dnes je tomu rok,čo som v projekte, ktorý mi pomohol naštartovať sa a začať podnikať. Absolutne som netušila, že to dokážem. Že dokážem fungovať z domu, pri mojich dvoch deťoch a bez toho, aby trpelo moje telo. No a stalo sa. Sama za seba môžem povedať, že práve tu, hoci je to poväčšine online svet, som stretla skvelých ľudí, neskutočný nával energie, pozitívneho myslenia, ktoré sa v dnešnom uponáhľanom svete doslova z našich životov vytrácajú. Nie je to všetko len o slobodnom podnikaní či o finančnej nezávislosti, ale je to hlavne všetko o nás. Až tu som sa začala zaujímať o osobnostný rozvoj. Už dlhšie som si písala básne, ale nikdy som nemala odvahu nič z toho zverejniť. Po roku môžem povedať, toto je to, čo som hľadala. Svoju kanceláriu si nosím všade so sebou, budujem si podnikanie doslova odkiaľkovek a čo ma najviac na tom baví, tak pomáham tým, ktorí sa rozhodnú túto cestu nasledovať.  

Sama mám pred sebou ešte dlhú cestu, z ktorej jeden deň odhadzujem kamienky, ďalší sa zabudnem v ľavotočivej zákrute, ten ďalší tlačím pred sebou balvan. Avšak pocit z každej prekonanej prekážky ma posúva ďalej do vytúženého cieľa. Nikdy nezabúdajme na to, že v živote môžme a dokážeme čokoľvek. Môžme sa smiať, kričať, plakať, tancovať...ale nikdy sa nesmieme VZDAŤ! Na konci mi neostáva povedať nič iné, ako jedno veľké ďakujem, za príležitosť, ktorú som dostala. "

S vďakou a láskou Daniela


KAMPAŇ PRVÝ KROK

Momentálne prebieha kampaň ,,Prvý krok", ktorá je:

  • pre tých, ktorí nevedia ako a s čím začať podnikať
  • pre podnikateľov, ktorí si chcú budovať pasívny príjem
  • pre ambíciózne mamičky, ktoré nechcú po materskej nastúpiť do práce
  • je to jednoducho pre tých, ktorí chcú byť slobodní a žiť život podľa vlastných predstáv

Ak chceš byť súčasťou podnikateľského projektu, ktorý pomohol aj mne s mojim podnikaním a využiť túto príležitosť, tak mi napíš na môj facebook do správy heslo

,,PRVÝ KROK"

a tak sa dostaneš do skupiny, kde si môžeš vypočuť informácie o tomto podnikaní.

Pomôžeme Ti rozbehnúť globálne podnikanie, ktoré si môžeš vziať so sebou kdekoľvek vo svete a nie si tak viazaný na jedno miesto...

P.S. : Nie je to podnikanie pre každého. Píšte iba tí, ktorí to naozaj s podnikaním myslíte vážne.