Niečo pre detičky

05.07.2018

Už dlhšie som sa chystala ukázať, akú kozmetiku má naša Evka. Zatiaľ je to len pár kúskov, no postupne budem pridávať novinky, ktoré skúsime. Poďme sa pozrieť na tie moje vychytávky..

Kokosový a jojobový olej

U nás doma robí masáže výhradne môj drahý. Takže celý kúpeľ a potom masáž prebieha pod jeho záštitou. Pri masáži používame hlavne kokosový olej a tak sme si zadovážili aj jeho dostatočne veľkú zásobu. Stále sa smejeme, že máme doma malú kokosku. Oleje nakupujem tu v Hurghade, je to originál egyptská výroba. Olej je úžasný, nádherne vonia až tak, že keď ho otvorím, stále sa mám chuť z tej fľaše napiť :-D O kokosovom oleji toho viete určite veľa. Výborne hydratuje, okrem toho, že je výborný pre bábätká, odporúčam ho aj pre tehotné mamičky. Dostatočná hydratácia zabráni tvorbe strií a tak ako pre našu pokožku má množstvo výhod aj pre naše zdravie. Raz som sa dočítala, že kokosový olej má vyše 101 blahodarných účinkov pre našu krásu a zdravie. Pokožka bábätka je tenučká a tak čo nanášame na pokožku, ako keby to jedlo.

Ďalší olej, ktorý používame pri masáži našej Evky, je Jojobový olej...musím uznať, že kombinácia týchto dvoch olejov je fantastická. Pokožku ma maličká krásne jemnú, voňavú a bez najmenšej chybičky. Jojobový olej je veľmi užitočný pre pokožku celého tela a pre rast zdravých vlasov. Takisto ako kokosový olej, má množstvo výhod pre naše telo...Krásne hydratuje pokožku, obsahuje vitamín E, ktorý je užitočný v boji proti vráskam, môže sa používať aj ako balzam na pery, či na vlasy, proti vypadávaniu vlasov...

EPOCH® BABY HIBISCUS HAIR AND BODY WASH

Táto pena do kúpeľa je pre detičky ideálna. U nás to je už taká tá stálica, už od narodenia malej, túto penu používame. Obsahuje výťažok z kvetu ibišteka, ktorý počas umývania pokožky a vlasov napomáha hydratácii a zachováva zdravo vyzerajúcu pokožku hlavy. V čom vidím výhodu, Evičkine oči neslzia. Vynikajúco pení aj pri nanášaní jednou rukou a robí kúpanie nášho dieťaťa jednoduchším. Má výborné výsledky, ak sa u bábätka objavia nechcené vyrážky alebo ekzém. Takýto problém sa môže objaviť, aj keď sa mamička stravuje ukážkovo. Spôsobiť to môže materiál oblečenia či zlý prášok na pranie. Na takýto problém určite pomôže táto voňavá pena do kúpeľa.

Ochrana proti slnku - krém SUNRIGHT® 35

Trh nám ponúka obrovskú paletu krémov na opaľovanie pre detičky. Ja som si ale zvolila krém, ktorý nie je priamo určený pre deti. Ten, ktorý používam, neobsahuje ropu, čo je pre mňa najdôležitejšie. Je vodeodolný a ak ho budem používať aj ja , vyhnem sa predčasne viditeľným príznakov starnutia pleti, akými sú línie a vrásky. Tento krém chráni našu pokožku vodeodolným, nemastným zložením, ktoré prináša aj vysokú ochranu voči UVA/UVB...ochranný faktor 35 je úplne v pohode,pretože sa nezdržiavame na slniečku dlho. Denne 15- až 20 minút na doplnenie vitamínu D, nám celkom stačí. 

Krémy na riťku

Tak tu sme si prešli už viacerými krémami.. a aj keď mám zásadu, žiadna ropa v produktoch pre maličkú, tu sa tomu nedá vyhnuť. My momentálne používame Sudokrém...mali sme aj krém Rybilku, ktorý je tiež dobrý, ale ak na začervenalú riťku až tak nepomáha..

Detské vlhčené utierky tu určite nebudem odporúčať, pretože tie používam len v krajných prípadoch. Ináč keď sme doma, tak výborne poslúži čistá voda.

Zúbky 

Zubnú pastu už som pre nás našla. Je to zubná pasta Jack N' Jill , ktorá je pre deti 100% bezpečná - obzvlášť s ohľadom na to, že deti pastu často prehĺtajú. Je dostupná v 5 príchutiach, ktoré sú v certifikovanej organickej kvalite, ako aj nechtík lekársky pre upokojenie ďasien. Keď vyskúšame podám echo ako sme dopadli. Aj keď to ešte chvíľku potrvá...

Tak toto sú naše obľúbené vychytávky... postupne budem pridávať ďalšie. Ak máte nejaké tie svoje, o ktoré sa chcete podeliť, tak sem s tým...

Tak ako opaľovací krém , tak aj ibištekovú penu si môžete zadovážiť z eshopu. Rada vám s tým pomôže. Stačí sa ozvať a hneď získate aj VIP vstup do tohto eshopu a tak aj 35% zľavu :) 

Prajem Vám krásny deň

Zuzana