Make-up môj každodenný

08.07.2018

Používate make-up?...

Kedysi bola jediná značka na trhu, volalo sa to Dermakol. A môžem povedať, že na niektorých ženách, že ho majú, to bolo vidno aj z veľkej dialky... Salvator Dalí bol voči nim skutočný amatér...Dermacol, Dermakol, teraz neviem, bola zafarbená hnedá hustá pasta, ktorá zanechávala nádherné fľaky na oblečení. Po revolúcii sa začali objavovať aj iné značky, ale väčšinou to boli drahé a nekvalitné ropné produkty... Postupom času sa ale výber začal zlepšovať a ja som po množstve experimentov našla konečne niečo normálne, čo mojej pleti prospievalo.... viem už, že ísť von do prachu, špiny, slnečného žiarenia s nahou tvárou je dosť riskantné, preto kvalitná ochrana na tvár je mimoriadne dôležitá... ak sa o pleť pravidelne staráte a chcete si ju udržať sviežu a zdravú, určite používate make-up, ktorý vašu pleť naozaj ochráni.

Make-up má pre našu pleť obrovský význam. Má Mega ochrannú funkciu. Ale samozrejme záleží aj od toho aký make-up používame. Nie každý je vhodný, hlavne nie tie, ktoré obsahujú ropu a parabeny...

Hlavná funkcia make-upu je, že zachytáva nečistoty, pot, prach, chráni pleť a hydratuje.

Veľmi dôležité je vedieť si vybrať ten správny make-up. Ak si vyberieme ten, ktorý našej pleti najlepšie pristane, tak ho nebudeme ani cítiť a ani ho nebude takmer vidno čiže ho nebudeme mať ako svoju maškarnú masku. Lebo so správnym make-upom sa musíme cítiť ako ryba vo vode

Dôležité !!! : Správny make-up nesmie byť vidieť.

Ja osobne dávam prednosť kozmetike, ktorá neobsahuje ropu. Ropa spôsobuje, že upcháva našu pleť a nemôže tým pádom dýchať. Póry sa upchávajú, zapaľujú, je stále znečistená a tak to ide stále dookola.

Make-up založený na Olejovej báze

Olejové make-upy upchávajú póry, vyžadujú silné, drsné odličovadlá, zbavujú pokožku jej prirodzenej hydratácie, vedú k tvorbe akné a šíreniu baktérií.

Make-up založený na vodnej báze

Pozri si video, kde je make-up, ktorý obsahuje anti-age zložky, vitamíny a minerály. Obnovuje vzhľad pokožky. Tým, že obsahuje anti-age zložky pomôže redukovať výskyt jemných línii a vrások. Pomôže prekryť začervenanú pleť a odráža svetlo. Má úplne prirodzenú textúru.

Všeobecne najdôležitejšie pravidlo, ktoré treba pri make-upe dodržať - stále sa večer odlíčiť...

Aj mne sa ešte stávalo, keď som bola ešte -nástka, že som šla spať aj s make-upom a tak to aj dopadlo... Pleť som mala zanesenú, objavilo sa akné a zápaly. Teraz aj keď prídem o polnoci, či ráno o piatej z baru / čo už dáááávno nebolo/ stále sa odlíčim.( Čo používam na odličovanie si môžeš prečítať v tomto článku ) Nezabúdajme na seba.. odlíčiť sa musíme za každých okolností. Inak naša pleť bude celú noc príjimať a dýchať to, čo cez celý deň nachytala.

Takže múdre ponaučenie ako z bájky:

Staraj sa o svoju pleť, ona sa ti za to odvďačí :) 

Pokiaľ chcete vyskúšať make-up bez obsahu ropy a iných škodlivýn, ktorý je v mojom eshope a je veľmi obľúbený, stačí mi napísať...Mám pre vás 25% zľavu na všetky odtiene tohoto make-upu. Link vám ale pošlem do správy, stačí mi napísať, vyberiem a odtieň a kupón so zľavou vám prepošlem :) 

Vaša Zuzi

Najnovšie články na mojom blogu

Prečítajte si, čo je nové
 

Patríš aj ty medzi tých, ktorí si nechávajú nákup vianočných darčekov na poslednú chvíľu? Prípadne ešte rozmýšľaš medzi maličkosťami, ktoré by ešte potešili tvojich najbližších? V tomto blogu nájdeš odo mňa pár tipov, ktoré ti môžu pomôcť. Verím, že tento môj výber poteší nielen teba, ale aj tvojich najbližších.

Pokračujem v seriáli ,,Prečo som začala podnikať". Dnes to bude o Danke, ktorá žije v Nórsku so svojou rodinou. Predtým ako sa rozhodla pre život v tejto krajine, prešla si dosť zaujímavou cestou. Stále keď sa rozprávame, je to neskutočný zážitok. To čím si prešla, jej pády a vzostupy, odvaha ktorá ju neopúšťala, pred tým všetkým mám obrovský...

Na mojej podnikateľskej ceste som sa stretla s množstvom žien, ktorí išli do podnikania s obrovským nadšením, odhodlaním a s cieĺmi naplniť si svoje sny. S mnohými z nich spolupracujem do dnes, niektorým to odhodlanie vypršalo po pár dňoch.

Chcete ma kontaktovať?