Kam s deťmi na Slovensku -       Bio kúpalisko Sninské rybníky

09.07.2020

Bio kúpalisko Sninské rybníky patrí medzi veľmi obľubené. U nás na východe máme toho naozaj dosť, kam by ste mohli vyraziť s deťmi a toto miesto je jedno z nich. Bola som naozaj veľmi milo prekvapená, ako to majú pekne vyladené. každý si tu nájde to svoje. Máte sa kde najesť a to od šalátov, cez guláš až po langoš, či párok v rožku. Pokiaľ sa nechcete stravovať v stánkoch rýchleho občerstvenia, tak máte možnosť si dať svoje jedlo a spraviť si tak pohodový piknik. Kúpalisko zabezpečilo množstvo drevených piknikových stolov pod stromami, ktoré tak zabezpečujú tieň. Ďalšie obrovské plus - detské ihriská, ktoré sú v polotieni až v tieni. Ak majú dosť kúpania, na kopci sú pre deti pripravené atrakcie, kde si rodičia môžu dať pivko a sledovať svoje ratolesti, ako si užívajú trampolínu, vonkejšie fitness centrum, či veľkú preliezačku. Naša Evička sa vyhrala do sýtosti a my s ňou.

Areál prírodného kúpacieho biotopu RO Rybníky je druhým bio kúpaliskom na Slovensku, využívajúcim technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. Nachádza sa v regióne Horný Zemplín, na okraji mesta Snina, 3 km od centra. Je obklopený Vihorlatskými vrchmi s cyklotrasami a turistickými chodníkmi na Sninský kameň / 1005 m n. m. /. Areál pozostáva z kúpaliska s troma hĺbkovými pásmami, delenými mólami, pre plavcov i neplavcov, zo zatrávnených plôch na oddych a zo samotného bazéna slúžiaceho na filtráciu a čistenie vody. Ďalej sú návštevníkom ponúknuté ihriská pre športové aktivity, detské ihriská, stravovacie a ubytovacie služby.

Otvorené je denne - v júli od 9:00 - 20:00 a v auguste od 9:00 - 19:00.

Vstup pre dospelého sme platili 4,50€ osoba / lehátko si môžete zakúpiť tiež a to priamo pri vstupe, aby sa ste nemuseli potom vracať od bazénov, kde si ho už len vyzdvihnete:) Cena lehátka 1€/ 1ks

Teplota vody cca 25°C

Ak by ste mali chuť stanovať , tak tú možnosť máte tiež, hneď pri kúpalisku je možnosť autocampingu. 


Booking.com

Najnovšie články na blogu

Prečítajte si, čo je nové
 

Milujem sladké, ale keďže som zistila, že s čokoládou nie je moja pleť kamarátka, tak som hľadala iné varianty. Už asi pred dvoma rokmi mi kamarátka priniesla sem do Egypta kokosovú múku. Absolútne som netušila, že čo s tým. Prešla som asi milión stránok so zdravými i ,,nezdravými" receptami a nikde nič. Kamoši nám asi pred mesiacom priniesli...

V miske si zmiešaj rozdrvené sušienky/ prípadne medovníčky, ak máš doma ako ja / s roztopeným maslom. Vysyp do tortovej formy a lyžicou rovnomerne poutláčaj na dno a boky formy. Vlož do rúry a daj korpus piecť na 15 minút pri 170 °C.

Viete si predstaviť mat dokonalo vyčistenú pleť od make-upu a všetkých nečistôt za dve minúty? Tak tu sa dozviete, ako na to..Najprv vám napíšem niečo o technológii, ktorá to dokáže.