Kam s deťmi na Slovensku -       Bio kúpalisko Sninské rybníky

09.07.2020

Bio kúpalisko Sninské rybníky patrí medzi veľmi obľubené. U nás na východe máme toho naozaj dosť, kam by ste mohli vyraziť s deťmi a toto miesto je jedno z nich. Bola som naozaj veľmi milo prekvapená, ako to majú pekne vyladené. každý si tu nájde to svoje. Máte sa kde najesť a to od šalátov, cez guláš až po langoš, či párok v rožku. Pokiaľ sa nechcete stravovať v stánkoch rýchleho občerstvenia, tak máte možnosť si dať svoje jedlo a spraviť si tak pohodový piknik. Kúpalisko zabezpečilo množstvo drevených piknikových stolov pod stromami, ktoré tak zabezpečujú tieň. Ďalšie obrovské plus - detské ihriská, ktoré sú v polotieni až v tieni. Ak majú dosť kúpania, na kopci sú pre deti pripravené atrakcie, kde si rodičia môžu dať pivko a sledovať svoje ratolesti, ako si užívajú trampolínu, vonkejšie fitness centrum, či veľkú preliezačku. Naša Evička sa vyhrala do sýtosti a my s ňou.

Areál prírodného kúpacieho biotopu RO Rybníky je druhým bio kúpaliskom na Slovensku, využívajúcim technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. Nachádza sa v regióne Horný Zemplín, na okraji mesta Snina, 3 km od centra. Je obklopený Vihorlatskými vrchmi s cyklotrasami a turistickými chodníkmi na Sninský kameň / 1005 m n. m. /. Areál pozostáva z kúpaliska s troma hĺbkovými pásmami, delenými mólami, pre plavcov i neplavcov, zo zatrávnených plôch na oddych a zo samotného bazéna slúžiaceho na filtráciu a čistenie vody. Ďalej sú návštevníkom ponúknuté ihriská pre športové aktivity, detské ihriská, stravovacie a ubytovacie služby.

Otvorené je denne - v júli od 9:00 - 20:00 a v auguste od 9:00 - 19:00.

Vstup pre dospelého sme platili 4,50€ osoba / lehátko si môžete zakúpiť tiež a to priamo pri vstupe, aby sa ste nemuseli potom vracať od bazénov, kde si ho už len vyzdvihnete:) Cena lehátka 1€/ 1ks

Teplota vody cca 25°C

Ak by ste mali chuť stanovať , tak tú možnosť máte tiež, hneď pri kúpalisku je možnosť autocampingu. 


Booking.com

Najnovšie články na blogu

Prečítajte si, čo je nové
 

Tento koláčik patrí medzi úplne že najjednoduchšie recepty, na aké som kedy narazila. Je krásne vláčny, chutný, jednoduchý a hlavne, každému chutil..

Milujem sladké, ale keďže som zistila, že s čokoládou nie je moja pleť kamarátka, tak som hľadala iné varianty. Už asi pred dvoma rokmi mi kamarátka priniesla sem do Egypta kokosovú múku. Absolútne som netušila, že čo s tým. Prešla som asi milión stránok so zdravými i ,,nezdravými" receptami a nikde nič. Kamoši nám asi pred mesiacom priniesli...

V miske si zmiešaj rozdrvené sušienky/ prípadne medovníčky, ak máš doma ako ja / s roztopeným maslom. Vysyp do tortovej formy a lyžicou rovnomerne poutláčaj na dno a boky formy. Vlož do rúry a daj korpus piecť na 15 minút pri 170 °C.