Exotický Zanzibar s dojčaťom

08.07.2018

Dieťa nám podrástlo a tak prišiel čas, aby sme si začali plniť naše cestovateľské sny. Egypt má výbornú polohu. Ušetrí nám hlavne 4 hodiny letu do tých kútov sveta, kde nás to najviac láka. Pri rozmýšľaní, kde sa vyberieme padli Filipíny, Maldivy, Madagaskar, Maurítius, Seyshely. No nakoniec sme sa rozhodli pre exotický Zanzibar. Zvyšné krajiny si na nás musia počkať.

Musím povedať, že vôbec neľutujem toto rozhodnutie. Prvýkrát sme si to skúsili bez cestovky, čo maximálne odporúčam. V dnešnej dobe sa dá všetko samostatne zabezpečiť a je to úplne jednoduché. Tak si môžete vyskladať svoju vlastnú dovolenku snov sami.

Tip pre mamičky :

Ešte pred tým ako sme vycestovali, som si dala priniesť zo Slovenska šatku na nosenie. Ak nad tým premýšľate, tak ukončite to to tuhé rozmýšľanie a šatku si zadovážte. Krásne šatky na nosenie nájdete na stránke Nosíme v šatke. Ak je dieťa spokojné , tak potom sú aj rodičia a cestovanie je potom malina pre všetkých. Eva zvládla cestu bez plaču, bola úplne v pohode a spokojná. Keď sme čakali na letisku v ománskom Muskate osem hodín, jednoducho sme si zo šatky ustlali provizórnu posteľ štýl bezdomovec a hajde spať. Ani kočík nám nechýbal.


Po 18 hodinách cesty - jeden 5 hodinový let a druhý 4 hodinový a k tomu ešte viac ako 8 hodín čakania na letisku - nás privítal dážď. Vtedy sme si uvedomili, že sme si vôbec nepozerali počasie. Filipíny sme vylúčili kvôli tomu, že akurát je tam obdobie dažďov. No pri Zanzibare nás to ani nenapadlo. Naša Eva videla dážď prvýkrát v živote a my sme sa tiež po roku osviežili letným dažďom. Naposledy nám totiž pršalo v Egypte 26.10.2016.

Avšak čakali nás krásne dni plné spoznávania ostrova, ochutnávania výborného jedla, fantastického ,,sci-fi" ovocia, nádherné biele piesočnaté pláže a teplý oceán. Za celý pobyt nám pršalo 3x, no oceán mal takých 35stupňov. Jedine čo nám chýbalo, tak bol podmorský svet. Z červeného mora sme zvyknutí na krásne farebné rybky a korálové útesy, ale tu to bolo ako na Zemplínskej Šírave. Je ale možnosť ísť šnorchlovať na výlet, kde je to vraj lepšie. My sme sa nezúčastnili, keďže naša Eva o šnorchlovanie nejaví ešte záujem... Stačilo nám 7 dňové spoznávanie ostrova. Požičali sme si auto, čo bola veľmi dobrá investícia.


Čo odporúčam navštíviť a ochutnať na ostrove Zanzibar.

Uroa - časť kde sme bývali. Krásna piesočnatá pláž. V mori bola morská tráva, no nám to absolútne neprekážalo. Na tejto pláži, to bolo také aké sme presne chceli. Túžili sme vidieť exotiku, dlhé biele pláže, kokosové palmy a malé bungalovy. To všetko sme mali. A na jednom mieste.


Paje - ďalšia časť Zanzibaru, ktorá nás dostala svojimi plážami. Rovnako biele, dlhé pláže a nájdete tu aj svetoznámu reštauráciu The Rock, ktorá je atraktívne umiestnená na skale. Kvôli tejto reštaurácii sme trávili aj celý deň na tejto pre nás najkrajšej pláži.

Reštaurácia The Rock - najlepší šalát z chobotnice sme jedli tu. Delikatesa!! V Egypte máme výbornú rybaciu reštauráciu, ale na tento šalát nič nemá. Ďalšie jedlo chutné, no pre nás dosť malé porcie, dosť drahé, personal neveľmi všímavý, ale napriek tomu tam bola naozaj príjemná atmosféra.

Ovocie - výborný Jackfruit alebo po našom Chlebovník. Akási zmes banána a ananásu. Mňam. Čo určite ochutnajte, tak to je ananás. FANTASTICKÝ. Dva sme si priniesli aj domov. Ochutnali sme aj červené banány a výborné sú na Zanzibare aj jablká. Konečne sme jedli jablká bez vosku na povrchu. Ďalším splneným snom bol čerstvý kokos, na ktorý sme len náhodou natrafili na trhu v hlavnom meste Zanzibar. Je výborný a osviežujúci.

Najesť sa na Zanzibare v časti Uroa kde sme boli, bol trochu problém. Nikde nenájdete reštaurácie, tak ako sme zvyknutí z Grécka, Talianska, či aj Egypta. Tie máte ale v iných častiach, ako je Paje, či ako je slávna pláž Nungwi.

AK rozmýšľate nad exotikou, Zanzibar je super voľba. Cítili sme sa tu výborne, ľudia veľmi dobrí a hlavne pomôžu so všetkým. Čo sa týka zjednávania dalo sa ,ale len v hlavnom meste a v niektorých dedinách. V niektorých osadách sa s nami vôbec nechceli zjednávať , čo nám prišlo dosť divné.

Kto sa chystá na tento krásny zelený ostrov s bielymi plážami, neváhajte a choďte. My sme nemali žiadne očakávania a boli sme naozaj nadšení zo všetkého. Čo sme boli prekvapení, tak na celom ostrove sme nenašli žiaden supermarket. My, ľudia ktorí sme zvyknutí na luxus dnešnej doby, že si všetko kúpime na každom rohu, sme boli z toho tak trochu vedľa... Tak ale všetko ,,zlé" je na niečo dobré a o to viac sme si užili ovocia, zeleniny, ktoré si kúpite takmer všade hneď pri ceste.

Na ostrove Zanzibar sme strávili 13 krásnych a nezabudnuteľných dní. Už sa tešíme na naše ďalšie cestovateľské zážitky...

Ak si chceš prečítať o našej ceste podrobnejšie,klikni sem:

https://www.myhurghada.info/zanzibar-luxus-bieda-exotika/

Ak má niekto pár tipov, ktoré môžu pomôcť ďalším cestovateľom, hoďte to sem do komentu. Pomôžete a potešíte

Užívajte si život, cestujte a majte sa krásne...

Zuzana