Ako sa dá zvládnuť problém s akné?

30.04.2020

Ahojte !!!

Viete kto je na tých fotografiách ??? 

To som ja. Dva roky dozadu, kedy som sa cítila úplne na nič. Moje problémy s pleťou nastali asi jeden rok po pôrode.Nikdy predtým som nemala takýto problém,lebo som patrila medzi tých šťastlivcov, ktorí v puberte netrpeli aknóznou pleťou. Hormóny po pôrode a počas kojenia urobili svoje. V tomto článku sa dozviete, čo mi pomohlo vyliečiť si pleť a prečo má veľký zmysel prepojenie tela, mysle a duše.

Prešiel čas a prišlo tehotenstvo. Mala som 29 rokov, keď sa nám narodila Evička. Potom sa moja pleť zbláznila a u mňa nastal problém. Akné. Bolo to neskutočné a trvalo to naozaj veľmi dlho. Mala som pocit, že to nemá konca. K tomu všetkému som kojila presne dva roky a moja pleť sa neskutočne zhoršovala. Každé ráno som vstávala s obrovskou depkou. Pozerala som sa na seba, ako hrozne vyzerám. V tom čase sme už žili v Egypte a ja som bola naozaj šťastná, že nie som medzi mojimi známymi a blízkymi. Prečo? Pretože ma nevideli! Veľmi som sa za seba hanbila.

Trpela som nízkym sebavedomím a nejaká sebaláska išla bokom .. Vlastne... bola úplne na bode mrazu. 

Odvtedy prešiel určitý čas. Telo sa mi po pôrode  dalo do poriadku a ja som sa naučila pracovať s mojou pleťou. Teraz si určite poviete, veď to potrebuje čas a ono sa to upraví. Áno, potrebuje to čas. No ja som vtedy nechcela čakať a neváhala experimentovať ,aby som  svoju pleť otestovala.... 

Skúšala som viacero možnosti... Prestala som používať kozmetiku a umývala sa iba vodou , bola som na špeciálnom ošetrení u kozmetičky ... Skúšala som si umývať tvár iba s prevarenou vodou... Nič z toho nepomohlo .Akné strašilo na mojej tvári ďalej.. Keďže ani ja nemladnem, tak po odstavení používania mojej kozmetiky sa mi takmer nebadateľné  jemné vrásky , začínali trocha zviditeľňovať.  Nevedela som čo ďalej...Nemohla som fungovať  s kozmetikou, ale ani bez nej... 

Tak som začala pracovať sama na svojej osobe, ale psychicky... A potom  sa postupne dostavilo viacero AHA momentov, ktoré mi konečne pomohli .

 Ak chcete, aby váš problém zmizol, je dobré vedieť, čo  máte pre to urobiť. 

- Starostlivosť o pleť je dlhodobá záležitosť.  

Nefunguje to štýlom : Veď mesiac si počistím pleť a potom bude dobre. 

 O pleť je treba sa starať rovnako, ako o zuby. Zuby si predsa tiež umývate každý deň. Nie len raz za mesiac. Alebo, 1x do mesiaca si pôjdem na čistenie ku kozmetičke a potom celý mesiac si budem dávať na pleť hocičo. To naozaj nestačí! Jednoducho naša pleť je neustále pod ,,tlakom". Chodíme vonku, kedy na našej pleti pristane prach a rôzne nečistoty, ďalej ak k tomu pripočítame  stres, pot, voľné radikály, fajčenie, alkohol, ťažkú stravu, menzes,  zlú náladu atď., tak výsledok v podobe akné nie je potom nič mimoriadne...Keďže na pleť pôsobí také veľké množstvo negatívnych faktorov, tak je naozaj potrebné sa o ňu aj patrične starať.

-Držte sa odporúčaných postupov 

Už 5 rokov som verná jednej značke. Používam ju pravidelne ale postupov som sa nikdy, ale nikdy nedržala. Je logické, že to nefungovalo tak , ako som očakávala . Samozrejme že som potom rozmýšľala ,či tá kozmetika je naozaj taká dobrá , ako ju každý chváli. Aj keď som na internete  videla výsledky, tak som si hovorila, že to nie je možné. Veď ja tu kozmetiku používam a som neustále vyhádzaná. A potom som skúsila urobiť krok za krokom podľa odporúčania....A .... Uhádli ste... pozitívne výsledky sa konečne začali ukazovať...

-Držte sa teda odporúčaných krokov. To je základ všetkého a veľká pravda! 

A ako to robím teraz? 

Ráno si vyčistím pleť, dám si tonikum, sérum na to denný krém a môžem ísť. 

A takto si robím hĺbkové ošetrenie aj s maskou - 

  1. Vyčistím si pleť
  2. Dám si Tonikum
  3. Spravím si peeling
  4. Dám si masku - napríklad bahennú
  5. Dočistím si pleť - Tonikum
  6. Aplikujem sérum
  7. Nakoniec použijem kvalitný krém

Toto sú odporúčania od certifikovanej kozmetičky :) Nikdy ale nikdy nechoďte s ,,nahou" pleťou vonku, keď si urobíte čistenie. Potom máte otvorené póry a dokonale hĺbkovo sa vám tam nachytajú všetky nečistoty. Naozaj, pozor na to !

- Zabudnite na neustále šprtanie do vyrážok

Toto je problém mnohých z nás. Vidím maličký pór - tak ho začnem vytláčať a na druhý deň vznikne z toho nepekná zapálená vyrážka, do ktorej neustále šprtám a nedám jej pokoj. A následne sa mi tie vyrážky  krásne roznesú po celej tvári. Čo z toho vyplýva ? Nechajte všetko tak, ako to je. Vysušte si tú vyrážku napríklad bahennou maskou alebo si čistite póry tým, čo je na to určené. Nie rukami na ktorých je najviac baktérii !!!

- Vnútorné riešenie problému

To, že som mala naozaj veľký problém s pleťou, ma donútilo hľadať čo to môže spôsobovať. Bola som na vyšetrení ,kde  mi zistili  že moje vnútorné orgány nie sú na tom veľmi dobre. Išlo hlavne o tráviaci systém, ktorý bol poriadne zasiahnutý. Mala som zápal  na tenkom čreve a podráždený žalúdok . Prečo? Veď som sa stravovala  relatívne  kvalitným jedlom .....

ALE ....

Najhoršie čo pre vaše telo existuje , sú...diéty. Áno,tie moje večné diéty a neláska voči vlastnému telu. Poznáte to, ako sa vám to uloží do hlavy, keď vám niekto v detstve povedal ,,máš veľký zadok", alebo ,,si tučná". Tak to sa mi kvalitne do tej hlavy aj uložilo a ja som to v dospelosti pekne "využila". Nezmyselné diéty plus tehotenstvo,stres a hormóny prispeli výrazne k tej mojej novej vizáži.  

A moje správne kroky?  To že som tučná, som si z hlavy pekne vyhodila. Začala som sa stravovať normálne, bez výčitiek ,začala som piť viac vody a  zápaly som vyriešila. Už viac ako rok užívam kvalitnú mikrovýživu, ktorá nie je dostupná v žiadnej lekárni. Je to čistý produkt a ako vidíte,skutočne mi pomohol.

- Na čo myslíš, to si do života aj pritiahneš

Veľmi dôležitý bod. Teraz si možno poviete, čo to má spoločné so starostlivosťou o pleť?  Donedávna som si myslela, že nič. Ale je tam naozaj veľmi veľké prepojenie. Pokiaľ každé ráno vstávate s tým, že sa necítite dobre a pri pohľade do zrkadla na seba, sa vám vtláčajú do oči slzy, tak nič iné nepríde, len poriadna depresia.  No a tá depka vám pridá ešte k tomu ďalšie nepekné vyrážky. Takto vznikne krásny začarovaný kruh, v ktorom sa môžete motať donekonečna. Našťastie je ale možné z neho vystúpiť a všetko zmeniť. Stačí to jednoducho otočiť.  

Som krásna, mám zdravú a krásnu pleť. 

Túto vetu som si neustále dookola opakovala. Každé ráno pri pohľade na seba, som si hovorila, aká som krásna a tak som sa začala aj cítiť. To precítenie je tiež veľmi dôležite. Ďalšia skvelá cesta je vizualizácia - predstavovanie si samej seba, aká som krásna :) Každá jedna naša myšlienka sa zhmotní. Jednoducho, splní sa nám všetko na čo myslíme. Tak ako to pozitívne, tak aj negatívne. Mám to vyskúšané na vlastnej koži.

Tu na týchto dvoch fotografiach je tá istá,ale zároveň iná osoba.

Jún 2018, žena ktorá sa nemá rada, trpí depresiami, neustále sa sťažuje a rieši nepodstatné veci

 Apríl 2020 - žena, ktorá sa miluje a pracuje na svojej sebaláske. 

Ak chcete niečo zmeniť, zmente najprv to v sebe. Zmente samé seba a potom všetko pôjde ľahšie :) 


Ak chcete vedieť konkrétny postup a tie správne osvedčené prípravky, tak mi napíšte.

Nemáte čo stratiť, môžte iba získať.

Vaša Zuzana


Vrásky, jemné linky a pigmentové škvrny sú prejavy, ktoré nám s vekom na koži neúprosne pribúdajú. Aj keď sa snažíme zvaliť vinu na to, že sme zase o rok starší, tým hlavným vinníkom je tzv. fotoaging - poškodenie kože spôsobené slnečným žiarením. Fotostarnutie, ktoré je zodpovedné za 90 percent viditeľných zmien pokožky, je priamym výsledkom...

Máš na mňa otázky?