5 dôvodov prečo podnikať online

10.07.2018

Online podnikanie je skvelé a ja som zistila, že pokiaľ si to naozaj prajete, stačí sa len rozhodnúť a vydať sa na cestu. A problémy treba riešiť až vtedy keď naozaj prídu, nie teoreticky či hypoteticky, mesiac pred tým... Akcia ! to je to, čo potrebujete keď chcete začať podnikať a to či už online alebo offline ...

5 dôvodov prečo podnikať online/offline...

1, Kariéra aj s dieťaťom

Veľa ambicióznych žien trápi dilema. Chcú sa osamostatniť, vybudovať niečo čo po nich na tomto svete ostane, tak sa rozhodujú medzi kariérou a rodinou. Myslím, že dnes my ženy, už vôbec nemusíme rozmýšľať nad tým čo si vybrať ako prvé...Všetko sa dá zvládnuť, pokiaľ sa samozrejme aj chce. Keď som začala podnikať, vôbec som ani na sekundu nepomyslela na to, že by som musela čakať, až kým sa vypracujem. Toto slobodné podnikanie, ktoré je výborné v tom, že môžem pracovať kdekoľvek a kedykoľvek, dáva obidve možnosti naraz... To je pointa toho celého. Slobodne robiť čo chceme, čo nás baví... Budovať popri rodine svoj vlastný podnik, pomáhať iným, nečakať na to až keď si niečo vybudujem. Život si treba užívať a najkrajšie to je hlavne vtedy, ak máme pri tom svojich najbližších, svoju rodinu. Na to aby si človek mohol budovať svoj podnik virtuálne, tak ako podnikam ja, potrebuje počítač alebo mobil , pripojenie na wifi, chuť zamakať a kto už má, tak aj milujúcu a podporujúcu rodinu.

2, Sloboda

O slobode som už toho veľa popísala, no veru je to tak, bez slobody nemá život zmysel. Určite poznáš,, ..zajtra je pondelok, zase MUSÍM isť do práce, to je hrúúúza"...Pre mňa osobne bolo ranné vstávanie utrpenie. A to som chodila do práce ešte aj v sobotu. Ak sa rozhodneš pre klasické zamestnanie alebo podnikanie, to povestné ,,zase musím ísť do práce" ťa neobíde. Človek musí ráno vstať, či sa mu chce alebo nie. Len jediný rozdiel medzi klasickým zamestnaním, podnikaním a online podnikaním je, že tu si vstávaš kedy chceš /pokiaľ nemáš už dieťa, ktoré sa o tvoje vstávanie postará /

Online podnikanie prináša slobodu času, môžem slobodne robiť čo chcem a kedy chcem, slobodne pracovať s miesta, ktoré vyhovuje mne, či už je to pohodlný gauč doma alebo pláž, či príjemná kaviareň. Môžem pracovať s ľuďmi, ktorých mám rada a sú mi blízki, slobodne pracovať v takom čase a takým štýlom, ktorý mne vyhovuje a slobodne zarábať toľko peňazí, koľko chcem ja. Tá sloboda sa mi páči čím ďalej tým viac.

3,Samovzdelávanie

Ja osobne som nikdy veľa nečítala. Až keď som začala podnikať , nastal ten čas začať sa tomu venovať. Potreba sebapoznania a sebarozvoja sa stávala mojou čoraz silnejšou súčasťou . V mojom živote nastali aj obrovské zmeny. Zmenil sa mi život od základov... čo spôsobilo aj online podnikanie. Takéto zmeny si vyžadujú okrem prispôsobenia sa človeka novým podmienkam zároveň prácu na sebe samom, a to uvedomením si situácie, v ktorej sa nachádzame a cieľa kam smerujeme, čiže čo ešte chceme dosiahnuť. Čo môže priniesť osobnostný rozvoj a samovzdelávanie do nášho života? Dokáže to prebudiť taký ten hnací motor, vnútornú motiváciu, uvedomenie si, že niečo treba vo svojom živote zmeniť a dosiahnuť. Celý život sa učíme niečo nové a rozvíjame sa.

Pokiaľ už podnikate alebo sa ešte len chystáte, tak to platí aj pre vás. V dnešnom svete, ktorý sa rýchlo mení, si nemôžeme dovoliť nepoznať najnovšie trendy a technológie. Vzdelávanie je nikdy nekončiaci proces

Pokiaľ venuješ svojmu samovzdelávaniu čas a nie je ti cudzie, zaujímaš sa o novinky a inovácie, tak máš predpoklad stať sa dobrou online podnikateľkou.

4, Pracovná doba

Každý rád pracuje menej. Ten čas keď musíme niekde sedieť od 7:00 rána do 16:00, medzi tým 30 minút prestávka, každý deň, bez ohľadu na to koľko máme práce, rozhodne to nepodporí chuť k práci. Stačí len to pomyslenie, že opäť je tu deň, kedy musím stráviť osem hodím v práci.

Je doba kedy prichádzajú nové trendy a možnosti ako začať podnikať online. Je toho naozaj dosť, pár možností si môžeš prečítať v článku 6 tipov online podnikania. Každý má na výber a môže si vybrať čo ho najviac osloví. Takže pokiaľ vieš, že sa nedokážeš zmieriť s pevnou pracovnou dobou, možno online podnikanie je práve pre teba. Avšak, ak hľadáš len niečo čo by ti možno zmenilo tvoj doterajší život, niečo ako odbočku od rutinného života od - do, tak to fungovať nebude. Toto podnikanie je životný štýl, niečo s čím žiješ každý deň, je to tvoja súčasť. Určite treba počítať s tým, že prvé roky treba pracovať viac ako v zamestnaní. Prinesie ti to ale veľkú flexibilitu a príležitosť vytvárať si život podľa vlastných predstáv. Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša.

Online podnikanie má tú výhodu, že si môžeš zvoliť miesto, čas a dĺžku svojej vlastnej pracovnej doby. Ponúka flexibilnejšiu variantu, predovšetkým z dlhodobého hľadiska.

5, Finančné zabezpečenie na starobu

Pokiaľ ste nespokojní so svojim životom vo viacerých oblastiach, nebaví vás vaša cesta, to kam sa uberáte a čomu venujete čas, nič vám nedáva zmysel a v hlave vám stále vŕta niečo, čo by vás oslobodilo, tak určite sa treba poriadne zamyslieť a urobiť vo svojom živote radikálnu zmenu. Tak teda dajme si porovnanie- kariéra zamestanca verzus online podnikanie.

Kariéra zamestnanca veľmi nedáva zmysel... Roky zbierate skúsenosti, makáte pre niekoho iného, vytvárate hodnoty pre niekoho iného a keď príde čas dôchodku? To radšej ani nebudem rozoberať.

Ak sa dáte na online podnikanie, vaše deti budú môcť zdediť tvoj podnik alebo ho môžete predať. Sú možnosti online podnikania, kedy si vytvárate aj pasívny príjem a nemusíte sa starať, čo vás čaká ak nastane čas odchodu do dôchodku. V zamestnaní asi ťažko dosiahnete to, aby vaše deti zdedili to, čomu ste sa venovali roky.

Podnikanie na internete vám umožní zmeniť si svoj vlastný svet, čo je jedna z najväčších motivácii pre podnikateľa.

Dúfam, že článok vám bol nápomocný...prajem krásny deň

Zuzi